جمهوری‌خواهان سنا: آمریکا برای نشست سازمان ملل به ابراهیم رئیسی و هیات ایران ویزا ندهد

۱۴۰۱/۵/۱۲

هشت عضو جمهوری‌خواه سنای آمریکا با اشاره به نقش ابراهیم رئیسی و حکومت ایران در کشتار مردم ایران و تهدید امنیت ملی آمریکا، از دولت بایدن خواستند به رییس‌جمهوری ایران و هیات همراه او برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در شهریور ماه در نیویورک ویزا ندهد.

این سناتورها در نامه‌ای به جو بایدن، با اشاره به نقش ابراهیم رئیسی در اعدام‌های دهه شصت و کارزار جمهوری اسلامی برای کشتن مقام‌های آمریکایی، ورود هیات مقام‌های ایرانی به ایالات‌ متحده را «تهدیدی غیرقابل توجیه» علیه امنیت این کشور خواندند.

این نامه با اشاره به سابقه عدم ارائه روادید به مقام‌های ایرانی و سایر کشورها در گذشته، از دولت بایدن خواست با ارائه ویزا به ابراهیم رئیسی و هیات جمهوری اسلامی مخالفت کند.

سناتورهای امضاکننده این نامه، خاطرنشان کردند ابراهیم رئیسی نه تنها به نقش خود در اعدام‌های دهه شصت مفتخر است، بلکه در سال‌هایی که در سایر مناصب کلیدی دیگر نیز قرار داشته به کشتار، شکنجه و نقض حقوق ایرانیان ادامه داده است.

تام کاتن، مارکو روبیو، جونی ارنست و تد کروز از جمله امضا‌کنندگان این نامه هستند.

پیش‌تر، یکی از سخنگویان دولت ایران اعلام کرده بود که ابراهیم رئیسی در حال آماده شدن برای اولین حضور خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک است. رئیسی سال گذشته به صورت ویدیویی برای سازمان ملل سخنرانی کرده بود.

مستند - گذر از آند
تیتر اول
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید