انتشار تصاویر جدید از تیم ترور جمهوری اسلامی برای کشتن شهروندان اسرائیل در استانبول

۱۴۰۱/۵/۱۲

رسانه‌های ترکیه فیلم‌های جدیدی از دو نفر از اعضای تیم ترور وابسته به جمهوری اسلامی برای کشتن شهروندان اسرائیلی منتشر کردند. این فیلم‌ها شامل حضور این افراد در فرودگاه، رستوران، هتل و عکاسی آنان از محل اقامت شهروندان اسرائیلی است.

به نظر می‌رسد این فیلم‌ها مربوط به کیوان مجدزاده و ایمان شجاعی‌فر باشد که مشغول جمع‌آوری اطلاعات درباره سه زن اسرائیلی بودند.

جمال قدکچی، مجید نظیره، علیرضا شابویی دود کنی، محمود حسینی و حسن هاشم‌خانی نیز دیگر افراد بازداشت شده در این پرونده هستند.

مریم محمدی، دیگر متهم این پرونده، آزاد و ممنوع‌الخروج از ترکیه است.

روز دوم تیر و همزمان با سفر وزیر امور خارجه اسرائیل به ترکیه، رسانه‌های این کشور از بازداشت یک گروه هشت نفره وابسته به جمهوری اسلامی به اتهام تلاش برای ترور شهروندان اسرائیلی در استانبول خبر دادند.

پس از آن اعلام شد یوسف لوی سیفری، سرکنسول پیشین اسرائیل در استانبول که از جامعه «ال‌جی‌بی‌تی‌کیو‌آی‌پلاس» است، همراه زوج خود، از اهداف گروه ترور جمهوری اسلامی در استانبول بوده‌اند که پیش از وقوع سوءقصد، با هواپیمای شخصی به اسرائیل بازگردانده شدند.

در همین حال رسانه‌های ترکیه به نقل از نیروهای امنیتی این کشور فاش کردند تیم ترور سه زن اسرائیلی را نیز برای ترور تحت نظر داشته‌اند.

پس از انتشار رسمی خبر برکناری حسین طائب و انتصاب محمد کاظمی به جای او، منابع ایران اینترنشنال خبر دادند که در دوران مسئولیت طائب، مأموریت بخش ضد جاسوسی (واحد ۱۵۰۰)، به فعالیت تروریستی در خارج از ایران تغییر پیدا کرده و شکست‌های متوالی این واحد در انجام مأموریت‌هایش، در طول زمان صداهای اعتراضی برای برکناری طائب را تقویت کردند.

خبر ورزشی
مستند کوتاه - چرا رئیس‌جمهور استعفا کرد؟
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید