حمله با چاقو به یک روحانی در امامزاده‌ای در کرج

۱۴۰۱/۵/۷

مرتضی موسوی، معاون فرماندهی انتظامی البرز، اعلام کرد شامگاه پنجشنبه یک روحانی در حین سخنرانی در «امامزاده محمد» کرج به دست فردی با ضربه چاقو مجروح و در پی آن به بیمارستان منتقل شده است.

علی علی‌اکبری، مدیر روابط عمومی اوقاف استان البرز، در پی این خبر گفت که ضارب این روحانی در حصارک کرج مدعی شده «یار امام زمان» است.

به گفته علی‌اکبری، عصر پنجشنبه یک نفر در حین مراسم زیارت عاشورا در کنار مجتبی حسینی، روحانی جوان نشسته و چند ضربه چاقو به پهلو و کمر او زده است.

بر اساس این گزارش، ضارب بازداشت‌شده و وضعیت جسمی این روحانی مساعد است.

مدیر روابط عمومی اوقاف استان البرز گفت که ضارب ایرانی است و در اظهارات اولیه گفته که «من یار امام زمان هستم».

او گزارش‌ها درباره اینکه ضارب از اتباع دیگر کشورها و مذاهب دیگر بوده را رد کرد.

در سال‌های اخیر حمله به روحانیون با انگیزه‌های مختلف افزایش یافته است. سال ۹۸ یک روحانی در همدان به نام مصطفی قاسمی با اسلحه کلاشنیکف کشته شد.

پس از آن رهبر جمهوری اسلامی خواستار برخورد جدی‌تر با خرید و فروش اسلحه شد و گفت: «قاتل روحانی همدانی، در صفحه اینستاگرام با چهار نوع اسلحه، تصاویری از خود منتشر کرده است که مقابله با این‌گونه موارد وظیفه نیروی انتظامی است.»

یازدهم تیرماه، مدیر اجرایی رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان خبر داد که در ساعات ابتدایی روز، فردی سوار بر موتور سیکلت به سمت محسن اخوان، امام جماعت مسجد «بقیه‌الله» اصفهان شلیک کرد.

روز ۱۶ فروردین نیز در حمله یک نفر با چاقو به سه روحانی در «حرم امام رضا»، یکی از آنان به نام محمد اصلانی کشته شد و دو روحانی دیگر، محسن پاکدامن و محمدصادق دارایی، تحت عمل جراحی قرار گرفتند. محمدصادق دارایی نیز پس از آن در بیمارستان جان باخت.

مقامات جمهوری اسلامی متهم را عبداللطیف مرادی، ۲۱ ساله معرفی کردند.

حمله به این سه طلبه شیعه، پس از کشته شدن گل‌محمد آخوند پژمان و عبدالرحمن آخوند خوجه،‌ دو طلبه اهل سنت در گنبدکاووس در استان گلستان انجام شد.

تازه‌ترین خبرها

اخبار ۲۳
۲۴ با فرداد فرحزاد
یکی از ما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید