شهبانو فرح پهلوی: اگر اتفاق شوم ۱۳۵۷ نبود، ایران در صف اول کشورهای پیشرفته منطقه بود

۱۴۰۱/۵/۵

شهبانو فرح پهلوی در پیامی به مناسبت چهل و دومین سالگرد درگذشت محمدرضا شاه پهلوی، با تاکید بر اینکه اگر اتفاق شوم ۱۳۵۷ نبود امروز ایران در صف اول کشورهای پیشرفته منطقه قرار داشت، گفت که امروز ایران به پا خاسته است و جوانان ایران زیر آتش و خون از ایران عصر پهلوی یاد می‌کنند.

شاهزاده رضا پهلوی نیز روز چهارشنبه در سالگرد درگذشت پدرش، محمدرضا شاه پهلوی، با انتشار ویدیویی در حساب توییتری خود نوشت: «هر چند آن روز، نگرانی‌ها و هشدارهایت را ندیدند و نشنیدند؛ اما راهی را که نشان دادی، جوانان امروز می‌‌بینند و در پیش گرفته‌اند.»

شهبانو فرح پهلوی در پیام خود مناسبت چهل و دومین سالگرد درگذشت محمدرضا شاه پهلوی، شاهنشاه فقید ایران، با اشاره به اعتراض‌های مردمی علیه جمهوری اسلامی، گفت: امروز ایران به پا خاسته است و با وجود کشتارهای خیابانی، سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام‌ها، مبارزین راه آزادی، زنان کم‌همتای ایران، دوش به دوش مردان، از پا نمی‌نشیند و انزجار خود را از گردانندگان رژیم، به گوش جهانیان می‌رسانند‌.

شهبانو فرح پهلوی تاکید کرد: امروز من پیام جوانان ایران را که زیر آتش و خون از ایران عصر پهلوی یاد می‌کنند برای شما آورده‌ام که می‌گویند شاهنشاه روحت شاد.

شهبانو فرح پهلوی در ادامه پیام خود گفت: اگر این اتفاق شوم ۱۳۵۷ که به دست نیروهای جهل و سیاهی و دخالت چند کشور خارجی رویداد و عده زیادی از هم‌میهنان را گمراه کرد، نبود، امروز ایران به جای اینکه در انزوای بین‌المللی در تحریم‌های کمرشکن دست و پا بزند جایگاهش در صف اول کشورهای پیشرفته منطقه بود.

در بخش دیگری از این پیام شهبانو فرح پهلوی خطاب به محمدرضا شاه پهلوی، گفت: پس از ۴۳ سال که از آن روزهای تاریک می‌گذرد، ملت ایران شما را از یاد نبرده است. برای من، فرزندانتان، اکثر ایرانیان و تاریخ ایران، جاودانی شما، در بیان شیوای حافظ شیراز، در جریده عالم ثبت است: هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق.

شهبانو فرح پهلوی خطاب به شاهنشاه فقید ایران گفت: «شما همیشه زنده‌اید و به شما اطمینان می‌دهم کـه کشور عزیزمان از ایـن مهلکه نجات خواه د‌یافت و نور بر تاریکی پیروز خواهد شد.»

چشم‌انداز با سیما ثابت
انسان، زمین، فردا
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید