بوکر، سناتور دموکرات: کنگره برای مقابله با همکاری نظامی ایران و روسیه در حال اقدام است

۱۴۰۱/۵/۶

کوری بوکر، سناتور دموکرات آمریکایی، با ابراز نگرانی از گزارش‌ها درباره افزایش همکاری‌های ایران و روسیه در میانه جنگ اوکراین گفت کنگره برای جلوگیری از اقدامات مشترک تهران و مسکو در حال تهیه اقداماتی است.

بوکر در ارتباط با گزارش‌ها درباره اتحاد ایران و روسیه در جنگ اوکراین به آرش علایی، خبرنگار ایران اینترنشنال، گفت: «من در مورد اقدامات ایران در بسیاری از نقاط جهان نگرانی دارم و این موضوعی است که با تیمم به شدت روی آن کار می‌کنیم و بسیار جدی می‌گیریم.»

او خاطرنشان کرد اعضای دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا در این زمینه اقدام‌های فراوانی انجام داده‌اند و تاکید کرد: «برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی ایران و روسیه به انجام آنچه لازم است ادامه خواهیم داد.»

در ماه جاری، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، دو بار هشدار داد که ایران قصد دارد در میانه جنگ اوکراین به روسیه پهپاد بفروشد و حتی مقام‌های روسی نیز در این ارتباط از یک پایگاه پهپادی در کاشان بازدید کرده‌اند.

روز سه‌شنبه نیز سازمان هوانوردی ایران نیز اعلام کرد که ایران و روسیه برای گسترش همکاری‌ها در زمینه هوانوردی توافق امضا کرده‌اند.

پیش‌تر، الکساندر رودنیانسکی، مشاور رییس‌جمهوری اوکراین، در ارتباط با افزایش همکاری‌های روسیه و ایران در میانه جنگ اوکراین به ایران اینترنشنال گفت: «روسیه تحت رهبری پوتین به دنبال برپایی یک رژیم مثل ایران است. یک رژیم سرکوبگر که دائم از دروغ، فریب و تروریسم برای ماندن در قدرت استفاده می‌کند. بنابراین اتحاد میان ایران و روسیه جای تعجب ندارد.»

خلاصه خبرها
امروز
بررسی بازارها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید