تصاویر چهار ایرانی-آمریکایی در دیوارنگاری آمریکایی‌های به گروگان گرفته شده

۱۴۰۱/۴/۳۰

کارزار «خانواده‌هایمان را به خانه بازگردانیم» در یک اقدامی نمادین دیوار یکی از خیابان‌های محله جورج تاون در پایتخت ایالات متحده را با چهره ۱۸ آمریکایی زندانی در کشورهای جهان پوشاند. در میان این چهره‌ها عماد شرقی، سیامک و باقر نمازی و مراد طاهباز هم دیده‌ می‌شوند.

به گزارش سمیرا قرائی، از ایران اینترنشنال، صبح روز چهارشنبه از این دیوارنگاره در محله جورج‌تاون رونمایی شد و هیجده چهره از جمله چهار ایرانی_آمریکایی‌؛ عماد شرقی، سیامک و باقر نمازی و مراد طاهباز که در ایران زندانی هستند نیز در میان آنها قرار داشت.

این دیوارنگاره به همت کارزار «خانواده‌هایمان را به خانه بازگردانیم» تهیه شده است که یکی از خانواده‌های بسیار فعال در این کارزار خانواده عماد شرقی است.

این دیوارنگاره در حالی رونمایی شد که دو روز پیش جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، یک فرمان اجرایی را در ارتباط با گروگان‌های آمریکایی به امضا رساند، فرمانی که راه را برای وضع تحریم‌ها علیه کشورهایی چون ایران، چین، روسیه و ونزوئلا به دلیل بازداشت غیرقانونی و‌ خودسرانه شهروندان آمریکایی، باز کرده است.

کاخ سفید نیز اعلام کرد که این فرمان ابزارهای موجود برای بازدارندگی و اخلال در گروگان‌گیری و بازداشت‌های غیرقانونی را بسط می‌دهد.

پدر عماد شرقی که در این مراسم حضور داشت به خاطر از حال رفتگی با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.

در حال حاضر ۶۴ آمریکایی در کشورهای دیگر زندانی هستند و تلاش برای بازگرداندن آنها به خانه یکی از اهداف این کارزار است.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
چشم‌انداز با سیما ثابت

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید