بایدن ۷۹ ساله برای اولین بار کرونا گرفت و مصرف داروی ضدکووید را آغاز کرد

۱۴۰۱/۴/۳۰

کارین ژان پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تست کرونای جو بایدن ۷۹ ساله که مسن‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست، روز پنج‌شنبه مثبت شد، اما او فقط علائم بسیار خفیف از این بیماری را بروز داده است.

همزمان کوین اوکانر پزشک کاخ سفید روز پنجشنبه در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا در چارچوب پروتکل غربالگری معمول روزانه، ابتدا تست آنتی‌ژن کرونای او مثبت شد و سپس مورد تست پی‌سی‌آر نیز قرار گرفت که نتیجه این آزمایش نیز مثبت بود.

پزشک کاخ سفید علائمی چون «آبریزش بینی»، «خستگی» و «تک‌سرفه‌های خشک» را از علائمی اعلام کرد که بایدن عصر چهارشنبه از خود بروز داده است.

با این حال، به گفته سخنگوی کاخ سفید، بایدن که تاکنون هرگز نتیجه آزمایش‌های کرونا در مورد او مثبت نشده بود، مصرف داروی ضد کووید «پاکسلووید» را که ساخت شرکت فایزر است آغاز کرده و تا زمانی که دوباره تست کرونا در مورد او منفی شود، در قرنطینه قرار خواهد گرفت.

به گفته پزشک کاخ سفید، بایدن تاکنون علاوه بر دو دوز اصلی واکسن کرونا، دو دوز یادآور این واکسن را نیز دریافت کرده و انتظار می‌رود که او به درمانی که در موردش انجام می‌شود پاسخ مثبت دهد.

در بیانیه کاخ سفید آمده که رئیس‌جمهور آمریکا به انجام وظایف کامل خود ادامه خواهد داد.

نتیجه آزمایش کرونا روی جیل بایدن، همسر بایدن منفی بوده است.

جو بایدن که تا حدودی وعده‌هایش در زمینه مبارزه با شیوع کرونا در آمریکا به پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری کمک کرد، همیشه بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا تاکید کرده است.

کاخ سفید اعلام کرده که هر روز درباره سلامتی جسمی بایدن اطلاع‌رسانی کند.

اکنون بر اساس آمارهای رسمی روزانه حدود ۱۳۰ هزار مورد مثبت ابتلا به کرونا در آمریکا به ثبت می‌رسد که به گفته کارشناسان پایین‌تر از میزان واقعی ابتلا به کرونا در این کشور است.

همچنین تعداد موارد بستری‌ کرونا نیز در این کشور رو به افزایش است.

پیشتر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین آمریکا نیز در کمتر از دو سال پیش به کرونا مبتلا شده بود که به مدت سه شب در یک بیمارستان نظامی بستری بود و سپس بهبودی کامل یافت.

خلاصه خبرها
تیتر اول
مستند کوتاه - هری ترومن

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید