تیراندازی در یک مرکز خرید در پایتخت دانمارک سه کشته بر جا گذاشت

۱۴۰۱/۴/۱۳

پلیس دانمارک اعلام کرد در جریان تیراندازی در یک مرکز خرید در کپنهاگ سه نفر کشته و چند نفر زخمی شدند که سه تن از زخمی‌ها در شرایط وخیمی قرار دارند؛ پلیس همچنین از بازداشت فرد مظنون به تیراندازی خبر داد و او را یک جوان دانمارکی معرفی کرد.

تیراندازی در مرکز خرید «فیلدز» در جنوب کپنهاگ، پایتخت دانمارک، عصر یکشنبه ۱۲ تیر روی داد.

ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده مردم وحشت‌زده در این فروشگاه را در حال دویدن نشان می‌دهد. در یک ویدیو نیز فرد مهاجم در حالی که تفنگ در دست دارد دیده می‌شود.

پلیس دانمارک ساعتی پس از این حمله اعلام کرد که تیراندازی به کشته شدن سه نفر منجر شد و از بین چند مجروح این حمله نیز سه نفر در شرایط وخیمی قرار دارند.

هنوز گزارشی درباره انگیزه مهاجم منتشر نشده اما رییس پلیس کپنهاگ گفت احتمال تروریستی بودن این حمله نیز مد نظر است.

فرد مظنون یک جوان ۲۲ ساله دانمارکی معرفی شده اما هویت کامل او اعلام نشده است. به گفته پلیس، او سوابق کیفری ندارد و هنگام بازداشت یک تفنگ و مقادیری مهمات در اختیار داشت.

سوئرن توماسن، رییس پلیس کپنهاگ، با اشاره به اینکه ماموران اطمینان دارند فرد بازداشت شده همان مهاجم است، گفت او روز دوشنبه در برابر قاضی حاضر خواهد شد.

مقام‌های سیاسی دانمارک بلافاصله پس از وقوع این حمله پیام‌های همدردی و همبستگی منتشر کردند.

خانواده سلطنتی دانمارک ضمن ابراز همدردی با قربانیان و آسیب‌دیدگان این حمله، اعلام کرد یک ضیافت که قرار بود با میزبانی ولیعهد برگزار شود لغو شده است.

مِته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک، نیز با اشاره به اینکه این کشور هدف حمله‌ای بی‌رحمانه قرار گرفته، با قربانیان ابراز همبستگی کرد و از مردم این کشور خواست در این لحظات کنار یکدیگر بایستند.

پیش از این، در سال ۲۰۱۵، حمله به یک مرکز فرهنگی و یک کنیسه در کپنهاگ دو کشته برجای گذاشت و به زخمی شدن چند مامور پلیس منجر شد.

امروز
اخبار
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید