یک دختر نوجوان در نورآباد ممسنی با شلیک پدرش به قتل رسید

۱۴۰۱/۴/۱۰

یک دختر ۱۶ ساله به‌نام آریانا لشکری در نورآباد ممسنی به‌دست پدرش با اسلحه شکاری کشته شد و قاتل پس از بازداشت گفت: آریانا در پی اختلافاتی به خانه مادر بزرگ خود رفته بود و نتوانستم عصبانیتم را کنترل کنم و با اسلحه شکاری او را به قتل رساندم.

پایگاه خبری هرانا در این باره تاکید کرد که قتل این دختر نوجوان به نام آریانا لشکری، ۱۶ ساله، ساکن شهر نورآباد ممسنی در استان فارس، ظهر روز دوشنبه و در خانه مادربزرگ پدری‌ او رخ داده است.

بر اساس این گزارش، آریانا به دنبال اختلاف خانوادگی با پدرش به خانه مادربزرگ خود رفته بود اما پدر این دختر نوجوان همراه با اسلحه شکاری به خانه مادری خود رفت و ضمن درگیری با دختر نوجوانش، با شلیک یک گلوله به قفسه سینه آریانا را به قتل رساند.

محمدکاظم لشکری، پدر آریانا پس از بازداشت ضمن اقرار به قتل دخترش، گفته که نتوانسته عصبانیت خود را کنترل کند و دخترش را با شلیک گلوله به قتل رسانده است.

به نوشته سایت رکنا، پدر آریانا در اقرار خود گفته که من قصد کشتن دخترم را نداشتم، آریانا فرزند بزرگ من بود و یک دختر ۱۲ ساله دیگر هم داریم اما مدتی بود که با دختر بزرگم بر سر موضوعی اختلاف پیدا کرده بودیم.

محمدکاظم لشکری گفته روز دوشنبه بر سر همین اختلافات، آریانا به خانه مادرم رفت و من هم به یکباره نتوانستم عصبانیتم را کنترل کنم و با اسلحه شکاری به آنجا رفتم تا او را بترسانم، قصدم کشتن دخترم نبود اما بی‌اختیار شلیک کردم و مرتکب قتل دخترم شدم.

بر اساس قانون مجازات اسلامی، پدری که مرتکب قتل فرزندانش شود در صورت محکومیت در دادگاه به پرداخت دیه و حبس برای جنبه عمومی جرم محکوم می‌شود.

با افزایش قتل‌های خانوادگی به ویژه قتل‌های زنان و دختران در چند سال گذشته، گزارش‌هایی منتشر شده که در مواردی پدران پس از بررسی و کسب اطلاع نسبت به قوانین مجازات اسلامی دست به قتل زده‌اند.

یکی از این موارد قتل رومینا اشرفی، دختر نوجوان، در روستای سفید سنگان شهرستان تالش، به دست پدرش رضا اشرفی است.

قتل رومینا پس از آن انجام شد که پدرش رضا اشرفی در تماس تلفنی با یکی از بستگان خود که وکیل دادگستری بود مطلع شد که به عنوان پدر، ولی دم است و بنابر قانون مجازات اسلامی با مجازات سنگینی مواجه نیست.

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید