دانشگاه علوم پزشکی اهواز: ۷۶ نفر در اثر مسمومیت مشروب تقلبی بستری شدند، دو نفر جان باختند

۱۴۰۱/۴/۲

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت که دست‌کم ۷۶ نفر که در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی در بیمارستان‌های استان خوزستان بستری شدند که از این تعداد تاکنون دو نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

حبیب حی‌بر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، افزود که دور جدید مسمومیت‌های ناشی از مشروبات الکلی تقلبی در شهرهای استان خوزستان از بیست و سوم خرداد ماه آغاز شده است و تاکنون ۷۶ نفر در اثر این مسمومیت در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود که از میان بستری شدگان مسمومیت ناشی از مشروب الکلی تقلبی تاکنون دو نفر جان خود را از دست داده‌اند.

حبیب حی‌بر اضافه کرد که ۴۵ نفر از افرادی که دچار مسمومیت ناشی از مشروب الکلی شده‌اند از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند اما ۲۹ نفر همچنان در بیمارستان‌های اهواز، اندیمشک و ماهشهر بستری هستند که از این تعداد ۱۰ نفر در بخش عادی و ۱۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

این چندمین موج مسمومیت ناشی از مشروبات الکلی در استان خوزستان است و فقط در جریان موج مسمومیت اسفند ماه سال ۹۸ بیش از ۶۵۰ نفر در بیمارستان‌های این استان بستری شدند و دست‌کم ۵۳ نفر جان باختند.

مسمومیت و مرگ ناشی از مشروبات الکلی تقلبی و مسموم در ایران که در حال حاضر براساس قوانین جمهوری اسلامی تولید و فروش و مصرف مشروبات الکلی در آن جرم است، در چند سال گذشته جان صدها نفر را در استان‌های مختلف ایران گرفته است.

در یک هفته گذشته در استان‌های اردبیل و مرکزی نیز بیش از ۵۰ نفر در اثر مسمومیت ناشی از مشروب الکلی تقلبی در بیمارستان‌ها بستری شدند و دست‌کم دو نفر در مشکین شهر و اراک جان باختند.

ماه گذشته نیز دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از بستری بیش از ۸۰ نفر در اثر مصرف مشروب الکلی تقلبی خبر داد و اعلام کرد که از این تعداد دست‌کم ۱۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

مرور مطبوعات
خبر ورزشی
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید