عربستان سعودی و مصر از ایران خواستند به اقدام‌های بی‌ثبات‌کننده خود در منطقه پایان دهد

۱۴۰۱/۳/۳۱

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، و عبدالفتاح السیسی، رییس‌جمهوری مصر، ضمن تاکید بر ضرورت جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، از جمهوری اسلامی خواستند به اقدام‌های بی‌ثبات‌کنتنده خود در منطقه پایان دهد.

بن سلمان و السیسی پس از دیدار خود در قاهره در بیانیه‌ای مشترک بر حمایت خود از تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و ایجاد منطقه‌ای عاری از سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه تاکید کردند.

این بیانیه از جمهوری اسلامی خواست به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی پایان دهد و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده خود در منطقه، از جمله حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی و تهدید دریانوردی بین‌المللی را متوقف کند.

بن سلمان و السیسی در بیانیه خود با تاکید بر حمایت خود از تلاش‌های بین‌المللی برای یافتن راه‌حلی سیاسی برای بحران یمن، حمله‌های حوثی‌ها به تاسیسات حیاتی عربستان سعودی و تهدیدهای این گروه علیه مسیرهای کشتی‌رانی بین‌المللی را محکوم کردند.

این بیانیه همچنین ضمن حمایت از امنیت و ثبات لبنان تاکید کرد که این کشور نباید به پایگاهی برای اقدام‌های سازمان‌های تروریستی علیه امنیت منطقه و نقطه‌ای برای قاچاق مواد مخدر تبدیل شود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
امروز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید