با رای دیوان عدالت اداری؛ انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری ابطال و ریاست مرادی به پایان رسید

۱۴۰۱/۳/۳۰

دیوان عدالت اداری ایران انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری در سال ۱۳۹۸ که با ریاست علی مرادی در این فدراسیون همراه شده بود را ابطال کرد و طبق قانون باید سرپرست جدید برای فدراسیون وزنه‌برداری تعیین شود.

علی مرادی در سال ۹۸ و با ۲۲ رای به عنوان رئیس فدراسیون وزنه‌برداری انتخاب شد اما پس از انتخابات حرف و حدیث‌هایی درباره قانونی بودن رای‌گیری مطرح شد چرا که به دلیل غیبت رییس هیات آذربایجان شرقی، تعداد اعضای مجمع ۴۳ نفر بودند و طبق قانون لازم بود که فرد پیروز نصف به علاوه یک رای از آرای مجمع را به دست بیاورد.

سجاد انوشیروانی یکی از کاندیدای انتخابات سال ۹۸ بود که ۱۱ رای به دست آورد اما بعد از انتخابات به دیوان عدالت اداری شکایت کرد. دیوان عدالت اداری در چهارم اسفند ماه ۱۴۰۱ رای به ابطال انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری داد که این رای با اعتراض مرادی همراه شد و بعد از چند ماه دادگاه تجدید نظر رای اولیه را تایید کرد.

ریاست مرادی در تیر ماه سال ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد اما براساس قوانین داخلی ایران و با ابطال انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری، ادامه ریاست مرادی غیرقانونی است و وزارت ورزش باید به زودی سرپرست جدید این فدراسیون تعیین کند.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
پنجره
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید