رژه سالانه افراد با گرایش‌های جنسی و هویت‌های جنسیتی مختلف در اسرائیل برگزار شد

۱۴۰۱/۳/۲۰

رژه سالانه افراد با گرایش‌های جنسی و هویت‌های جنسیتی مختلف، با حضور ده‌ها هزار نفر در شهر ساحلی تل‌آویو برگزار شد. مقام‌های اسرائیلی در جریان برگزاری این مراسم، بر حفاظت از حقوق افراد دارای هویت‌های جنسیتی مختلف و گرایش‌های جنسی غیر دگرجنس‌گرایانه، در برابر تهدیدها تأکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایران‌ اینترنشنال، در رژه افراد با گرایش‌های جنسی و هویت‌های جنسیتی متنوع در روز جمعه ۲۰ خرداد در تل‌آویو، بیش از ۱۵۰ هزار نفر که عمده آنان را افراد همجنسگرا یا دارای گرایش‌های جنسی و هویت‌های جنسیتی دیگر تشکیل می‌دادند، حضور یافتند.

امسال بیست و سومین سالی بود که این مراسم رژه در اسرائیل برگزار شد. این مراسم از ظهر روز جمعه آغاز شد و تا حدود ساعت هفت عصر ادامه داشت.

میراو کوهن، وزیر برابری اجتماعی اسرائیل در آغاز این رژه با اشاره به تهدیدها گفت: «ما اجازه نخواهیم داد کسی در کشور ما احساس ترس کند. ما همیشه از مردم ساکن در این کشور محافظت خواهیم کرد.»

بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، پلیس از مردم خواسته بود با توجه به بسته بودن مسیرها، از وارد شدن به شهر تل‌آویو با خودروهایشان خودداری کنند.

امسال مسیر همیشگی رژه افراد با گرایش‌های جنسی و هویت‌های جنسیتی مختلف در تل‌آویو تغییر کرد و در یک بلوار در شمال شهر برگزار شد.

برگزاری این رژه در اسرائیل، نمادی از آزادی‌های اجتماعی در این کشور خاورمیانه است.

این در حالی است که حقوق افراد دارای هویت‌های جنسیتی متفاوت و گرایش‌های جنسی غیر از دگرجنس‌خواهان در دیگر کشورهای خاورمیانه پیوسته نقض می‌شود و با محدودیت‌های گسترده و حتی مجازات‌های شدید روبه‌روست.

در ایران هم جمهوری اسلامی و در موارد بسیاری، جامعه و خانواده‌ها، به سرکوب این افراد می‌پردازد.

سال گذشته، کشته شدن یک جوان همجنسگرا در اهواز به دست سه مرد خانواده‌اش، واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشت.

اخبار
تاریخ شفاهی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید