در میان تنش‌ مرزی، اسرائیل حزب‌الله را به جمع‌آوری اطلاعات در پوشش کار محیط زیستی متهم کرد

۱۴۰۱/۳/۱۹

ارتش اسرائیل با انتشار تصاویری حزب‌الله لبنان را متهم کرد که تحت پوشش یک گروه محیط زیستی با عنوان «سبزهای بدون مرز»، یک برج دیدبانی در مرز با اسرائیل بنا کرده‌اند.

سخنگوی ارتش اسرائیل روز چهارشنبه در توییتر نوشت که نیروهای این کشور یک پایگاه حزب‌الله را تحت پوشش این گروه محیط زیستی شناسایی کرده‌اند.

این اولین بار نیست که اسرائیل گروه حزب‌الله را به انجام چنین اقداماتی متهم می‌کند. تاکنون چندین پست دیده‌بانی متعلق به این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی شناسایی شده که ارتش اسرائیل اعلام کرده حزب‌الله از آنها برای انجام کارهای اطلاعاتی و شناسایی استفاده می‌کند.

سخنگوی ارتش اسرائیل همچنین عکس‌هایی از اعضای حزب‌الله در حال گرفتن عکس و دیده‌بانی از اسرائیل از یک سازه کوچک در مرز اسرائیل و لبنان منتشر کرده است.

به گفته اسرائیل، این اقدام حزب‌الله نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد است که به جنگ اسرائیل و حزب‌الله در لبنان در سال ۲۰۰۶ پایان داد.

این اتهام اسرائیل علیه حزب‌الله در شرایطی است که اکنون تنش‌ها میان لبنان و اسرائیل بر سر آب‌های مورد مناقشه دو کشور بالا گرفته است.

وزرای خارجه، انرژی و دفاع اسرائیل روز چهارشنبه در بیانیه مشترکی تأکید کردند که اسرائیل حق دارد از زیرساخت‌های استراتژیک خود دفاع کند و برای این کار آماده شده است.

با این حال اسرائیل اعلام کرده سکوی جدید گاز طبیعی فراساحلی این کشور در دریای مدیترانه از منطقه مورد مناقشه با لبنان پمپاژ نخواهد کرد.

در حالی که تنش‌ها میان لبنان و اسرائیل افزایش یافته، اسرائیل خواستار از سر گرفتن مذاکرات برای حل این مشکل شده است.

کمتر از دو سال پیش، مذاکراتی در این باره با میانجیگری آمریکا برگزار شد.

اختلافات در مورد مرز دریایی اسرائیل و لبنان بر سر آب‌هایی است که از نظر وجود احتمالی ذخایر گازی دارای اهمیت است.

وب‌سایت خبری والا اما گزارش داد که اسرائیل هفته گذشته پیشنهاد مقامات آمریکایی برای تشکیل یک نشست منطقه‌ای با حضور فلسطینیان به منظور از سر گیری مذاکرات صلح بین اورشلیم و رام‌الله را رد کرده است.

بررسی بازارها
امروز
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید