کنگره آمریکا اقدام متا در سانسور علیه مخالفان جمهوری اسلامی در اینستاگرام را بررسی می‌کند

۱۴۰۱/۳/۱۷

واشینگتن فری بیکن گزارش داد که کنگره آمریکا در حال بررسی دلایل اقدام شرکت متا در اعمال سانسور علیه حامیان دموکراسی و‌ مخالفان ایرانی در اینستاگرام آنهم در میانه موجی از اعتراضات علیه جمهوری اسلامی است.

بر اساس این گزارش، جیم بنکس، کلودیا تنی و جو ویلسون، سه عضو جمهوری‌خواه کمیته‌های امور خارجه و خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، از متا خواسته‌اند مشخص کند برای مقابله با نفوذ طرفداران جمهوری اسلامی در این شرکت چه اقدام‌هایی انجام داده است.

این سه نماینده جمهوری‌خواه در نامه خود گفتند اقدام متا در کمک به حکومت ایران در سانسور محتواها «تهدیدی غیرقابل قبول علیه حریم خصوصی، آزادی و امنیت ملی ما است.»

تقاضای نمایندگان برای این تحقیق و تفحص پس از آن صورت می‌گیرد که بسیاری از کاربران فارسی زبان اعلام کردند شرکت تلاس اینترنشنال، که وظیفه کنترل پست‌های ارسالی به اینستاگرام را دارد، ویدیوهای ارسالی از سرکوب اعتراضات اخیر مردم ایران را حذف می‌کند.

در اعتراضات اخیر ایران، اینستاگرام ویدیوهای پرتاب گاز اشک‌آور و تیراندازی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به سوی مردم معترض را از صفحه ایران اینترنشنال نیز حذف کرد.

ناتو؛ انتخاب سخت
چشم‌انداز با سیما ثابت
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید