مرگ مشکوک ایوب انتظاری، از متخصصان یک مرکز موشکی و پهپادی در یزد

۱۴۰۱/۳/۱۴

انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با انتشار بیانیه‌ای خبر درگذشت ایوب انتظاری، دانش‌آموخته هوافضای این دانشگاه را اعلام کرده است. انتظاری در یزد سکونت داشته و روز ۹ خرداد در گذشته است.

در شبکه‌های اجتماعی، کاربران علت مرگ انتظاری را مشکوک خوانده‌اند.

او فارغ‌التحصیل دکترای هوافضا از دانشگاه صنعتی شریف بوده است.

این خبر دو روز پس از انتشار خبر اختصاصی ایران‌ اینترنشنال مبنی بر «حذف فیزیکی سرهنگ علی اسماعیل‌زاده، از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه به ظن جاسوسی» منتشر شده است.

به گفته منابع ایران اینترنشنال، سرهنگ علی اسماعیل‌زاده، از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران و از همکاران نزدیک سرهنگ حسن صیاد خدایی، روز دوشنبه پس از افتادن از بام خانه‌اش در منطقه جهان‌نمای کرج، جان باخته است.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، ضمن حمله به ایران اینترنشنال دلیل مرگ اسماعیل‌زاده را «سقوط از بالکن» عنوان کرد.

تسنیم همچنین اعلام کرد این ماجرا حدود یک هفته قبل (از زمان انتشار خبر) رخ داده است.

شامگاه چهارشنبه چهارم خرداد نیز رسانه‌های ایران از بروز «حادثه صنعتی» در یکی از کارخانجات منطقه پارچین خبر دادند و سپس وزارت دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد در جریان این حادثه «مهندس احسان قدبیگی» فوت کرده و یک نفر دیگر مجروح شده است.

پس از آن نیویورک تایمز به نقل از سه منبع ایرانی و یک مقام آمریکایی خبر داد که این ماجرا در حقیقت یک حمله پهپادهای انفجاری بوده که در جریان آن، ساختمان تحقیقات تولید پهپاد وزارت دفاع هدف قرار گرفته است.

بررسی بازارها
امروز
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید