اختصاصی ایران اینترنشنال؛ «سپاه یک سرهنگ نیروی قدس را به ظن جاسوسی، حذف فیزیکی کرد»

۱۴۰۱/۳/۱۲

بر اساس اطلاعات رسیده از منابع ایران اینترنشنال در داخل ایران، یکی دیگر از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران در روز دوشنبه نهم خردادماه در کرج به طرز مشکوکی درگذشته است.

به گفته منابع ایران‌اینترنشنال، سرهنگ علی اسماعیل‌زاده از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران و از همکاران نزدیک سرهنگ حسن صیاد خدایی، روز دوشنبه پس از افتادن از بام خانه‌اش در منطقه جهان‌نمای کرج، جان باخته است.

منابع ایران اینترنشنال می‌گویند سرهنگ علی اسماعیل‌زاده پس ازسقوط از بام منزل مسکونی خود به بیمارستان شهید مدنی کرج منتقل شده است و پزشکان پس از معاینه برای او گواهی فوت صادر کرده‌اند.

بر اساس این خبر اختصاصی، مقام‌های سپاه پاسداران در گفت‌وگو با خانواده سرهنگ اسماعیل‌زاده، علت فوت او را خودکشی اعلام کرده‌اند. مقام‌های سپاه به خانواده علی اسماعیل‌زاده گفته‌اند که او به دلیل مشکلات روانی ناشی از جدا شدن از همسرش، به زندگی خود خاتمه داده و نامه‌ای هم در این‌باره از خود به جای گذاشته است.

مرگ مشکوک سرهنگ علی اسماعیل‌زاده، هشت روز پس از آن اتفاق می‌افتد که یکی از همکاران نزدیک او روز اول خردادماه در تهران به ضرب پنج گلوله کشته شد. سرهنگ صیاد خدایی از فرماندهان واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران بود که در تهران هدف حمله دو موتورسوار قرار گرفت.

برخی منابع، سرهنگ صیاد خدایی را مسئول طراحی حملات برون مرزی و سوقصدهای متعدد در هند، تایلند، قبرس و گرجستان معرفی کرده‌اند.

منابع ایران اینترنشنال می‌گویند پس از کشته شدن سرهنگ صیاد خدایی، اطلاعات سپاه پاسداران که به دنبال سرنخ‌هایی در داخل نیروی قدس بوده است، به سرهنگ علی اسماعیل‌زاده مشکوک شده و او را به نشت اطلاعات به سرویس‌های اطلاعاتی متهم کرده‌اند.

به گفته این منابع، اطلاعات سپاه پاسداران در پی سوظن به این همکار نزدیک سرهنگ صیاد خدایی، تصمیم به حذف فیزیکی او با توسل به صحنه‌سازی خودکشی گرفته است.

تاکنون خبری درباره مرگ سرهنگ علی اسماعیل‌زاده در منابع داخل ایران منتشر نشده است.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
۲۴ با فرداد فرحزاد
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید