نفتالی بنت بدون ذکر نام صیاد خدایی: هر کس تروریست‌ اعزام کند، متحمل هزینه سنگینی می‌شود

۱۴۰۱/۳/۸

نفتالی بنت نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد: «هر کس به تروریست‌ها کمک مالی کند یا آنان را مسلح یا اعزام کند، متحمل هزینه سنگینی خواهد شد.»

نخست‌وزیر اسرائیل که این اظهارات را روز یکشنبه در جلسه هفتگی کابینه این کشور مطرح کرد، نامی از حسن صیاد خدایی نبرد، اما رسانه‌های اسرائیل آن را واکنش به کشتن این فرمانده ارشد سپاه پاسداران دانسته‌اند.

بلافاصله پس از کشته شدن صیاد خدایی در تهران، کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که این سرهنگ سپاه پاسداران، پشت یک سری حملات تروریستی علیه اسرائیلی‌ها در سراسر جهان بود و از جمله منصور رسولی را برای ترور کنسول اسرائیل در استانبول مامور کرده بود.

بنت در جلسه کابینه ادامه داد: «رژیم ایران سال‌هاست که از ترور علیه اسرائیل و منطقه از طریق فرستادن عوامل خود استفاده می‌کند، اما سر اختاپوس – خود ایران – به هر دلیلی از مصونیت برخوردار بوده است.»

او تاکید کرد: «همانطور که قبلا گفتیم، دوران مصونیت رژیم ایران به پایان رسیده است.»

نخست وزیر اسرائیل همچنین جمهوری اسلامی را به دلیل سرکوب خشونت‌بار تظاهرات مردمی پس از ریزش مرگبار ساختمان متروپل در آبادان محکوم کرد.

یک‌شنبه هفته گذشته، دو فرد مسلح سوار بر موتور صیاد خدایی ۵۰ ساله، را در خودرو خود او در یکی از محله‌های تهران به ضرب گلوله کشتند.

این سرهنگ سپاه پاسداران در واحد ۸۴۰ نیروی قدس سپاه پاسداران، مسئولیت انتخاب، ارتباط‌گیری و استخدام شهروندان غیرنظامی را برای ضربه‌زدن به اسرائیلی‌ها در نقاط مختلف جهان، بر عهده داشت.

پیشتر روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داده بود که مقام‌های اسرائیلی به آمریکا اطلاع دادند حسن صیاد خدایی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران را کشته‌اند.

پس از انتشار این گزارش، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند مقام‌های این کشور نسبت به انتشار یک گزارش اخیر نیویورک‌تایمز از مقام‌های آمریکایی توضیح خواسته‌اند.

کانال ۱۲ اسرائیل گزارش داد که دولت این کشور نگران انتقام‌جویی ایران در پی کشته شدن صیاد خدایی است و قرار است به زودی در مورد سفر به برخی نقاط هم‌مرز ایران به شهروندان اسرائیلی توصیه‌هایی ارائه دهد.

همچنین اظهارات نفتالی بنت درباره «پایان مصونیت ایران» در حالی است که پس از کشته شدن صیاد خدایی، به یکی از واحدهای تحقیقاتی وزارت دفاع جمهوری اسلامی در منطقه پارچین حمله شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، یک مهندس در این حمله جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر زخمی شد.

نیویورک تایمز به نقل از سه منبع ایرانی و یک مقام آمریکایی نوشت این حمله، در حقیقت حمله پهپادهای انفجاری بود که به ساختمان تحقیقات تولید پهپاد وزارت دفاع اصابت کردند.

انسان، زمین، فردا
نگاه روز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید