تجمع مردم در خرمشهر و بندرعباس برای همبستگی با مردم آبادان

۱۴۰۱/۳/۵

هزاران نفر از مردم خرمشهر در همبستگی با مردم آبادان با برگزاری تجمع خیابانی علاوه بر سردادن شعارهایی علیه حکومت، شعارهایی علیه حسین عبدالباقی پیمانکار ساختمان فرو ریخته متروپل دادند و در شعارهایشان ادعاها درباره مرگ او را زیر سوال بردند.

بنا بر گزارش‌هایی که تاکنون منتشر شده، مردم در خرمشهر در تجمع پنجشنبه پنجم خرداد، شعارهایی از جمله «‌توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه»، «‌می‌کشم می‌کشم هر که برادرم کشت»، «‌دشمن ما همین‌جاست دروغ می‌گن آمریکاست» و «‌فرمانده فرمانده شهر زیر آوار مانده» و «‌آبادان ما هستیم تنهات نمی‌گذاریم» سردادند.

یکی دیگر از شعار‌های مردم در خرمشهر «‌دروغه دروغه عبدالباقی نمرده» بود و مردم به این ترتیب ادعاهای حکومت درباره مرگ او در جریان فرو ریختن ساختمان را زیر سوال می‌برند.

تصاویر و گزارش‌هایی هم از تجمع مشابهی در بندرعباس برای همبستگی و حمایت از اهالی آبادان منتشر شده است و در این تصاویر، گروهی از مردم با سنج و دمام برای قربانیان فرو ریختن متروپل عزاداری می‌کنند.

چهار روز پس از فرو ریختن ساختمان متروپل، شمار قربانیان به ۱۹ نفر افزایش یافته و گزارش‌های محلی حاکی است که هنوز تعداد افرادی که زیر آوار مانده‌اند قابل توجه است.

تجمع مردم خرمشهر و بندرعباس در حالی برگزار شد که شامگاه چهارشنبه چهارم خرداد صدها نفر از مردم آبادان با برگزاری تجمع شبانه علیه حکومت و مقام‌های محلی و پیمانکار متروپل شعار دادد.

بر اساس خبر ها و گزارش‌های منتشر شده، حسین عبدالباقی، مالک متروپل، با زد و بند با مقامات توانسته بود مجوز ساخت این ساختمان را دریافت کند و ضوابط فنی در ساخت آن رعایت نشده است.

در همین حال حمزه شکیب، سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گفت که شهرداری آبادان بدون اطلاع نظام مهندسی، پروانه ساختمان متروپل را صادر کرده بود.

به گفته شکیب، سازمان نظام مهندسی در آبادان درباره تخلفات در این برج به مالک و شهرداری تذکر داده و فرمانداری و دادگستری نیز در جریان این تذکر قرار گرفته بودند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر نیمروزی
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید