دست‌کم ۲۱ کشته در تیراندازی در مدرسه‌ای در تگزاس؛ پرچم‌های آمریکا نیمه‌افراشته شد

۱۴۰۱/۳/۴

در پی تیراندازی یک پسر ۱۸ ساله در مدرسه‌ای در یک محله لاتینونشین در شهر یووالد ایالت تگزاس، دست‌کم ۲۱ نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.

فرد مهاجم در جریان محاصره پلیس کشته شده است.

بر اساس گزارش‌ها، ۱۹ نفر از کشته‌شدگان دانش‌آموز و دو نفر دیگر بزرگسال هستند. همچنین حال برخی از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

در پی این حادثه، جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، دستور داد پرچم‌های آمریکا در همه مراکز عمومی این کشور و در همه سفارت‌خانه‌‌ها، کنسولگری‌ها و مراکز دولتی و نظامی ایالات‌متحده در سراسر جهان تا روز شنبه به نشانه عزا به حالت نیمه‌افراشته درآید.

جو بایدن همچنین در یک سخنرانی درباره این تیراندازی، خواستار برخورد با لابی اسلحه در آمریکا شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، با ابراز تأسف عمیق از حادثه تیراندازی در مدرسه‌ای در تگزاس، این حمله را تکان‌دهنده خواند.

کامالا هریس، معاون اول بایدن، بیل کلینتون، رییس‌ جمهوری پیشین آمریکا و تعدادی زیادی از مقام‌های این کشور نیز با ابراز تأسف از کشته شدن تعداد زیادی افراد بی‌گناه در این تیراندازی، خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از خشونت با اسلحه در ایالات‌متحده شدند.

باراک اوباما نیز در پیامی گفت: «آمریکا با اقدام‌های لابی اسلحه و بی‌میلی جمهوری‌خواهان برای جلوگیری از خشونت ناشی از اسلحه فلج شده است.»

این حمله پس از تیراندازی در مدرسه سندی هوک ایالت کنِتیکت در دسامبر ۲۰۱۲ که طی آن ۲۶ نفر کشته شدند، خونین‌تر حادثه تیراندازی در مدرسه‌های آمریکا به شمار می‌آید.

از آغاز سال ۲۰۲۲ تاکنون، ۲۷ مورد تیراندازی در مدرسه‌های آمریکا به ثبت رسیده است.

۱۰ روز پیش نیز در جریان یک تیراندازی دیگر در فروشگاهی در شهر بافلوی ایالت نیویورک، ۱۰ نفر کشته شدند.

طبق اعلام سازمان آرشیو خشونت با اسحله، در ۱۴۳ روزی که از سال ۲۰۲۲ گذشته، دست‌کم ۲۱۲ تیراندازی در فضاهای عمومی در آمریکا رخ داده است.

نگاه روز
اخبار ۲۳
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید