جاستین ترودو: آژانس خدمات مرزی کانادا درباره ورود تیم ملی فوتبال ایران تصمیم خواهد گرفت

۱۴۰۱/۳/۳

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، بار دیگر دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا در ونکوور را یک «ایده بد» دانست، اما خاطرنشان کرد که آژانس خدمات مرزی کانادا درباره ارائه ویزا به تیم ایران تصمیم‌گیری خواهد کرد.

نخست‌وزیر کانادا سه‌شنبه با اشاره به حل‌وفصل نشدن پرونده سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران خاطرنشان کرد که درباره برگزاری این بازی نگران است.

او در عین حال گفت: «آژانس خدمات مرزی کانادا تصمیم‌های حرفه‌ای و مستقلی در مورد واجد شرایط بودن افراد برای ورود به کانادا را اتخاذ می‌کند.»

از سوی دیگر، اداره مهاجرت کانادا درباره صدور ویزا برای کاروان تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد به صدور ویزا همراستا با رویه‌های قانونی و منصفانه متعهد است.

این اداره گفت که بررسی پیشینه افراد بخش مهمی از روند صدور ویزا است و این غربالگری تضمین می‌کند که درخواست‌کنندگان تهدیدی برای کانادایی‌ها نیستند.

انجمن خانوادگان قربانیان سرنگونی پرواز پی‌اس ۷۵۲خواستار لغو دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا شده است.

تیم ملی فوتبال ایران که خودش را برای حضور در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر آماده می‌کند، قرار است پانزدهم خرداد ماه در شهر ونکوور در دیداری دوستانه به مصاف تیم ملی کانادا برود.

کندی استوارت، شهردار ونکوور، تاکید کرده تا زمانی‌که سپاه پاسداران به خانواده‌های قربانیان سرنگونی هواپیمای اوکراینی پاسخ ندهد، نباید ونکوور میزبان بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و کانادا باشد.

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید