ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان؛ چند کشته، ده‌ها مصدوم و دستکم ۸۰ نفر زیر آوار

۱۴۰۱/۳/۲

بخش‌هایی از ساختمان ۱۰ طبقه متروپل در آبادان در استان خوزستان فرو ریخت و بنا بر گزارش‌های رسانه‌ای، این حادثه تاکنون دستکم پنج فوتی و ۵۵ مصدوم به جای گذاشته است. مدیرعامل هلال‌احمر خوزستان اعلام کرده طبق ارزیابی تیم‌های هلال‌احمر حداقل ۸۰ نفر زیر آوار گرفتارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که شدت این حادثه به اندازه‌ای بوده که ساختمان‌های اطراف به شدت لرزیده‌اند.

معاون عمرانی منطقه آزاد اروند هم گفت ساختمان‌های اطراف ساختمان متروپل آبادان به سرعت باید تخلیه شوند تا حادثه بزرگتری رخ ندهد.

تصاویر منتشر شده توده‌ای عظیم از گرد و خاک ناشی از ریزش این ساختمان را نشان می‌دهد.

در همین حال حمید مرانی پور دادستان ویژه آبادان از بازداشت پیمانکار و مالک ساختمان متروپل خبر داد.

ویدیو‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی هم نشان می‌دهد که گروهی از مردم به حسین حمیدپور شهردار آبادان که در محل حضور یافته اعتراض می‌کنند. خبرگزاری دانشجو نوشته که مردم شهردار را کتک زده‌اند.

رسانه‌های ایران نوشته‌اند پنج آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس در حال امداد‌رسانی به حادثه دیدگان است و آتش‌ نشانان در محل حضور دارند و هنوز ابعاد کاملی از حادثه و علت آن در دست نیست.

مدیرعامل هلال‌احمر استان خوزستان هم اعلام کرد: «چهار تیم امدادی از شهرستان‌های خرمشهر، ماهشهر و شادگان همراه با ۲ تیم سگ‌های زنده‌یاب و خودروهای نجات به محل حادثه اعزام شده است.»

احسان عباس‌پور فرماندار آبادان در مصاحبه‌ای با صدا و سیما اعلام کرد: «ساختمان درحال ساخت بوده است و احتمال تلفات به دلیل حضور در منطقه مسکونی را دارد.»

او افزود «دستور تخلیه مناطق اطراف ساختمان داده شده است.»

این خبر تکمیل می‌شود

پربیننده‌ترین‌ها

بررسی بازارها
امروز
قدرت کلمات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید