پاکستان: مظنون بمب‌گذاری کراچی از داخل ایران دستور می‌گرفت

۱۴۰۱/۲/۳۰

اداره مبارزه با تروریسم پاکستان اعلام کرد الله دینو، مظنون یک بمب‌گذاری که به تازگی در یک درگیری مسلحانه به دست پلیس این کشور کشته شد، در ایران آموزش دیده بود.

اداره مبارزه با تروریسم ایالت سند پاکستان روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای نوشت که تیم‌های تحقیقاتی ویژه که در پی آخرین موج حملات تشکیل شدند، توانستند تعدادی مظنون را از طریق منابع اطلاعاتی و با استفاده از فناوری شناسایی کنند.

الله دینو، مظنون انفجار روز پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت در محله صدر کراچی بود که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۱۶ نفر دیگر شد.

او و همدستش روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در درگیری با پلیس پاکستان کشته شدند اما همدست دیگر او توانست از صحنه درگیری فرار کند.

مقام‌های ضدتروریسم پاکستان اعلام کردند که الله دینو از فرمانده یک گروه جدایی‌طلب پاکستانی مستقر در ایران دستور می‌گرفت.

به گفته این مقام‌ها، او پیشتر نیز دستگیر شده بود و به دلیل حملات به خطوط راه‌آهن ایالت سند، پرونده‌ای به اتهام تروریسم داشت.

مسئولیت این حمله را گروه «ارتش انقلابی سند» که چندان معروف نیست و برای استقلال ایالت سند مبارزه مسلحانه می‌کند، برعهده گرفت.

این حمله دو هفته پس از آن صورت گرفت که یک زن بمب‌گذار انتحاری چهار نفر از جمله سه شهروند چینی را در حمله به مینی‌بوس حامل کارکنان یک برنامه فرهنگی پکن در دانشگاه کراچی کشت.

پربیننده‌ترین‌ها

ناتو؛ انتخاب سخت
تیتر اول
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید