فرماندار کلات: چهار عضو یک خانواده بر اثر وقوع سیل جان باختند

۱۴۰۱/۲/۲۹

فرماندار کلات در استان خراسان رضوی از وقوع سیل در مناطقی از این شهرستان خبر داد و گفت که چند روستا در جریان این سیل خسارات دیده است و چهار عضو یک خانواده نیز بر اثر گرفتار شدن خودروی پرایدشان در سیل جان باختند.

علی صلاحی، فرماندار کلات، گفت که بارش شدید باران و تگرگ عصر پنج‌شنبه منجر به جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها در بخش‌هایی از شهرستان کلات شد.

فرماندار کلات افزود که در مسیر یکی از رودخانه‌ها واقع در بخش زاوین یک خودروی پراید طعمه سیل شد و چهار سرنشین آن که همگی از اعضای یک خانواده بودند جان خود را از دست دادند.

به گفته صلاحی تاکنون جنازه سه نفر از جان باختگان سیل پیدا شده است و نیروهای هلال احمر در حال جست‌وجو برای یافتن پیکر نفر چهار هستند.

فرماندار کلات همچنین با اشاره به خسارت سیل گفت با توجه به اینکه بارش‌ها بیشتر به صورت تگرگ بوده، به محصولات باغی و زراعی این شهرستان نیز خسارات گسترده‌ای وارد شده و کارشناسان در حال برآورد بررسی میزان خسارت‌ها هستند.

صالحی افزود که جاری شدن سیل همچنین به خط انتقال آب در بعضی مناطق شهرستان کلات خسارات وارد کرده و آب سه روستا شامل روستاهای چرم کهنه، قلعه‌نو و سررود قطع شده و در بعضی مناطق نیز آب، گل‌آلود است.

او خاطرنشان کرد که تیم مدیریت بحران، آبفای روستایی، راهداری، نیروهای امداد و نجات هلال احمر، اورژانس و دیگر نیروهای امدادی به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند.

فرماندار کلات به مردم این شهرستان و همچنین گردشگران هشدار داد که چنانچه برای گشت‌ و گذار و تفریح به طبیعت می‌روند، حتما از پارک خودرو در حاشیه رودخانه و اقامت در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند.

صالحی افزود: در این مناطق سیل خبر نمی‌کند و با توجه به شیب تند منطقه، باران شدید در مناطق بالادست می تواند به سیل منجر شود و افراد در پایین دست در حالی که هوا صاف و آرام است ناگهان در دام سیل گرفتار شده و فرصت هیچ‌ اقدامی برای فرار . نجات خود را نخواهند داشت.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
اخبار
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید