تعداد جان باختگان اعتراض‌ها به دستکم به پنج نفر رسید؛ بازداشت صدها نفر از جمله ده‌ها کودک

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

تعداد جان باختگان اعتراض‌های ضد حکومتی به دستکم پنج نفر رسیده و بر اساس گزارش‌ها، صدها نفر از جمله ده ها کودک بازداشت شده‌اند.

بر اساس گزارش ها وضعیت اینترنت در بیش از ۱۰ استان ایران نیز در وضعیت اختلال و شبیه به قطع است.

ویدیو‌های منتشر شده از تجمع هفشجان نشان می‌دهد که بعد از هجوم مردم به یک پایگاه بسیج، نیروهای بسیجی از داخل پایگاه به سمت مردم شلیک کردند. فیلم هایی نیز از کشته شدن یک معترض به نام سعادت هادی‌پور منتشر شده است.

احمد راستینه، نماینده شهرکرد در مجلس، روز یکشنبه ضمن تایید کشته شدن این شهروند، مدعی شد که او عضو بسیج بوده است.

در اعتراض‌های مشابه گذشته نیز برخی مقام‌های جمهوری اسلامی معترضان کشته شده را بسیجی خوانده‌اند اما خانواده آنان این ادعاها را تکذیب کرده‌اند.

درهمین حال حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر همچنین خبر داد که بهروز اسلامی، پدر دو کودک، شب گذشته در باباحیدر در استان چهار محال و بختیاری به دست ماموران جمهوری‌اسلامی کشته شد.

در روزهای گذشته نیز امید نوری/ سلطانی در اندیمشک و پیش‌علی غالبی حاجیوند در دزفول در استان خوزستان و حمید قاسمپور در فارسان در استان چهارمحال و بختیاری کشته شده بودند.

در شب‌های گذشته اعتراض‌ها در شهرهای شهرکرد و فارسان در استان چهارمحال و بختیاری و همچنین شهرهای سورشجان ،هفشجان، پردنجان، بابا حیدر، چلیچه و جونقان در این استان در جریان بوده است.

در همین حال فیلم‌هایی از آثار به جا مانده از گلوله‌های ساچمه‌ای بر زمین و دیوارها در شهر پردنجان منتشر شده است. فیلم هایی نیز از شهروندانی منتشر شده که بدنشان ساچمه خورده و از جمله بدن یکی از شهروندان بیش از ۳۰ گلوله ساچمه خورده است.

فیلم هایی نیز از اعتراضات در شامگاه شنبه در شهرک کاروان در تهران و همچنین قوچان منتشر شده است. روز شنبه نیز اعتراضاتی در یزد و نیشابور رخ داده بود.

در روزهای گذشته نیز تعدادی از شهرهای استان لرستان از جمله خرم آباد، بروجرد و درود، شهرهای استان خوزستان از جمله اهواز، سوسنگرد، شادگان، دزفول، اندیمشک، ایذه، شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد از جمله یاسوج، دهدشت و سوق،فشافویه در استان تهران و همچنین اردبیل درگیر اعتراضات بودند.

در همین حال سایت هرانا از بازداشت هفت نفر از شهروندان در سوق خبر داده است. حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر نیز از بازداشت صدها کودک در این شهرها خبر داده و نوشت که در برخی از شهرهای تعدادی از اعضای یک خانواده بازداشت شده‌اند.

کانال تلگرامی خاکزدگان نیز ضمن انتشار برخی اسامی خبر داد که تنها در شهر سوسنگرد ۷۴ نفر بازداشت شده اند. همزمان با اعتراضات اینترنت در بیش از ۱۰ استان ایران مختل شده است. در همین حال نت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت در جهان، در گزارش خود به طور صریح اشاره کرده که قطعی اینترنت در ایران به دلیل اعتراضات است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها
اقتصاد و بازار

شنیداری

پادکست‌ها