جو بایدن برای دلجویی یک هیات عالی‌رتبه به ابوظبی فرستاد؛ رییس جمهور اسرائیل وارد امارات شد

۱۴۰۱/۲/۲۵

جو بایدن در اقدامی که دلجویی از امارات متحده عربی ارزیابی می‌شود، یک هیات بلندپایه به ریاست معاون اول خود را برای تسلیت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان و دیدار با شیخ محمد بن زاید، رییس جدید امارات، به ابوظبی فرستاد. همزمان رییس جمهور اسرائیل نیز در راس هیاتی وارد امارات شد.

این هیات آمریکایی متشکل از کامالا هریس معاون رییس جمهور، ویلیام برنز رییس سازمان سی‌آی‌ای، آنتونی بلینکن وزیر خارجه، لوید آستین وزیر دفاع، جان کری نماینده ویژه آمریکا در امور تغییرات اقلیمی، کریس مورفی عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و شمار دیگری از مقامات ارشد ایالات متحده هستند.

بنابر گزارش‌ها این هیات عالی‌رتبه آمریکایی به ریاست کامالا هریس، معاون رییس‌جمهور آمریکا، روز دوشنبه به نمایندگی از جو بایدن برای تسلیت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رییس امارات متحده عربی، به ابوظبی سفر می‌کند.

به گفته کرستن آلن، سخنگوی مطبوعاتی معاون اول رییس جمهور آمریکا، در جریان این سفر همچنین کامالا هریس در ابوظبی، با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رییس جدید امارات، دیدار خواهد کرد.

آلن گفت: «علاوه بر گرامیداشت یاد و میراث شیخ خلیفه، معاون رییس‌جمهور ایالات متحده بر قدرت مشارکت دو کشور آمریکا و امارات متحده عربی و تمایل ما برای تعمیق بیشتر روابط با ابوظبی در ماه‌ها و سال‌های آینده تاکید خواهد کرد».

در همین حال اسحاق هرتزوگ، رییس جمهور اسرائیل، نیز روز یک‌شنبه ویدیویی از لحظه ورود خود و هیات همراهش به ابوظبی را منتشر کرد.

رییس جمهوری اسرائیل ‌‌در توییتی نوشت که در سفر به ابوظبی برای تسلیت درگذشت خلیفه بن زاید آل نهیان، با شیخ محمد بن زاید آل‌ نهیان، رییس جدید امارات متحده عربی، دیدار کرده است.

هرتزوگ همچنین با اشاره به روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی گفت: ما با هم صلح و رفاه را در خاورمیانه ترویج خواهیم کرد.

خلیفه بن زاید آل نهیان، رییس امارات متحده عربی و حاکم ابوظبی، روز جمعه، ۲۳ اردیبهشت، درگذشت و یک روز بعد محمد بن زاید برادر او و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح، به عنوان رییس جدید امارات متحده عربی انتخاب شد.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
تیتر اول
ناتو؛ انتخاب سخت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید