ادامه اعتراض‌های ضدحکومتی در چندین شهر؛ نیروهای بسیج در هفشجان به سمت مردم شلیک کردند

شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۴

تجمع‌های ضدحکومتی در شامگاه شنبه هم در برخی شهرهای ایران ادامه یافت و مردم علیرغم جو شدید امنیتی با حضور در خیابان‌ها علیه حکومت شعار دادند.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، معترضان در شامگاه شنبه ۲۴ اردیبهشت در سورشجان و هفشجان در استان چهارمحال و بختیاری و همچنین شهرک کاروان در تهران به خیابان آمدند. گزارش‌هایی هم از حضور معترضان در قوچان منتشر شده است.

ویدیو‌های منتشر شده از تجمع هفشجان نشان می‌دهد که بعد از هجوم مردم به یک پایگاه بسیج، نیروهای بسیجی از داخل پایگاه به سمت مردم شلیک کردند. حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر خبر داده که در جریان اعتراض‌های هفشجان یک معترض به نام سعادت هادی‌پور کشته شده است.

در تجمع‌های سورشجان و هفشجان شعارهایی از جمله «‌زبون به این کلفتی، کو آب و برق مفتی»، «‌مرگ بر رئیسی»، «‌مرگ بر خامنه‌ای»، «‌توپ تانگ فشفشه آخوند باید گم بشه» سرداده شد.

از زمان آغاز دوره تازه اعتراض‌های ضد حکومتی در ایران نام دستکم سه نفر از افرادی که به دست نیروهای امنیتی کشته شده‌اند منتشر شده است.

بنا بر گزارش‌ها پیش‌علی غالبی حاجیوند در دزفول، امید نوری/ سلطانی در اندیمشگ و حمید قاسمپور در فارسان در استان چهارمحال و بختیاری کشته شده‌اند.

تجمع‌های اعتراضی پس از تصمیم حکومت به آزادسازی قیمت‌ها بروز پیدا کرد و در روزهای گذشته استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد کانون این اعتراض‌ها بوده است.

از زمان آغاز اعتراض‌ها، اینترنت در بسیاری از شهرها مختل شده و نیروهای امنیتی با حضور سنگین در خیابا‌ن‌ها تلاش کرده‌اند مانع شکل‌گیری تجمع شوند.

در همین حال سیاست سرکوب رسانه‌ای هم به موازات سرکوب در خیابان تشدید شده و بر اساس گزارش رسیده به ایران اینترنشنال، وزارت اطلاعات به مدیران مسئول رسانه‌های داخلی هشدار داده در صورت استفاده از برخی عبارات و کلمات، با آن‌ها برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

این گزارش حاکیست وزارت اطلاعات به رسانه‌ها اعلام کرده استفاده از عبارت‌هایی از جمله «جراحی اقتصادی»، «برخورد خشونت‌آمیز»، «برخورد با مردم»‌ و «تحصن» ممنوع است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پوشش ویژه
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.