آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا: رهبران القاعده از ایران بر شبکه جهانی این گروه نظارت می‌کنند

۱۴۰۱/۲/۲۱

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارش خود به کمیته خدمات مسلح سنا گفت رهبران ارشد القاعده که در ایران ساکن هستند بر شبکه جهانی این گروه نظارت می‌کنند و به شاخه‌های القاعده در زمینه استراتژی و رسانه راهنمایی ارائه می‌دهند.

پیش‌تر در آبان ماه ۱۳۹۹، نیویورک‌تایمز به نقل از چهار منبع آگاه گزارش داده بود که ماموران امنیتی اسرائیل در ۱۷ مرداد ماه به درخواست آمریکا، ابومحمد المصری فرد شماره دو القاعده را به همراه دخترش که همسر حمزه بن لادن بود در یکی از خیابان‌های تهران کشته‌اند، اما وزارت امور خارجه ایران این خبر را تکذیب کرد.

گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا به سنا همچنین خاطرنشان کرد مقام‌های ایران از واکنش خود به کشته شدن قاسم سلیمانی ناراضی هستند و ممکن است در حال طراحی «اقدامات مخفیانه» علیه مقام‌های آمریکا باشند.

همچنین طبق این گزارش، ایران در سال ۲۰۲۱ با روسیه، چین و کره شمالی درباره خرید سلاح مذاکره کرد و جمهوری اسلامی ممکن است به دنبال تقویت نیروی هوایی و توانایی‌های خود در جنگ الکترونیک باشد.

این گزارش افزود ایران احتمالا در زمینه گسترش تجهیزات پارازیت نظامی با کره شمالی همکاری می‌کند.

همچنین بخش دیگری از گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا با اشاره به حمایت ایران از حوثی‌های یمن گفت جمهوری اسلامی به حوثی‌ها پهپاد شاهد-۱۳۶ را ارائه کرده که پیشرفته‌ترین پهپاد تهاجمی یک‌طرفه ایران است.

جهان‌نما
اخبار
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید