تهدید جانی یک پژوهشگر ایرانی ساکن آمریکا به دلیل اظهاراتش درباره اسلام

۱۴۰۱/۲/۱۸

عباس (آزاد) خسروی فارسانی، پژوهشگر فلسفه و کنشگر سیاسی ساکن آمریکا اعلام کرد ماموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف. بی. آی) حدود ۲۰ روز پیش بر اساس گزارش مقام‌‌های امنیتی بریتانیا به او اطلاع داده‌‌اند که تهدید جانی علیه‌اش وجود دارد.

به گفته فارسانی هشدار اف‌بی‌ای بعد از آن صورت گرفته که او همراه با برخی دیگر از کنشگران آتئیست (‌ناباور به خدا) از جمله میترا بابک، ایمان سلیمانی و جلال ایجادی یک نشست مجازی درباره تحلیل شخصیت پیامبر اسلام برگزار کرده بودند.

میترا بابک روانشناس ساکن لندن در توضیح این تهدید امنیتی به ایران اینترنشنال گفت که بر اساس اطلاعات اف‌بی‌آی، منشاء تهدید علیه عباس فارسانی از لندن بوده و عامل تهدید هم ملیت ایرانی دارد.

او افزود که خودش پیشتر هم بارها به دلیل اظهاراتش درباره اسلام با تهدید روبرو بوده و پیام‌هایی مبنی بر تهدید جانی دریافت کرده است.

بابک افزود در یک نمونه از این تهدید‌ها حدود هشت ماه پیش یک در پیام واتس‌‌‌اپی تهدید به مرگ شده و این موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

به گفته او پیام‌های تهدید مشابهی هم علیه او از سوی برخی کاربران در کلاب‌هاوس وجود داشته و از جمله فردی به نام «‌شیخ فرهاد» او را تهدید کرده که از محل سکونتت اطلاع داریم.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
خبر ورزشی
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید