رویترز: توییتر پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری ایلان ماسک را می‌پذیرد

۱۴۰۱/۲/۵

خبرگزاری رویترز اعلام کرد شرکت توییتر آماده است با فروش این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مدیر اجرایی شرکت تسلا، به قیمت ۴۳ میلیارد دلار و به صورت نقدی موافقت کند.

این خبرگزاری روز دوشنبه پنجم اردیبهشت به نقل از منابع آگاه نوشت توییتر ممکن است پیشنهاد فروش این شرکت به ازای هر سهم به ارزش ۵۴.۲۰ دلار را پس از تشکیل جلسه هیات مدیره خود در روز دوشنبه اعلام کند.

در حالی که ماسک اعلام کرده این قیمت «بهترین و آخرین» پیشهاد اوست، این منابع اضافه کردند این امکان وجود دارد که در دقیقه آخر این معامله انجام نشود.

ماسک که بر اساس اعلام ارزیابی نشریه فوربس، ثروتمندترین فرد جهان است، به عنوان یک شخص حقیقی در حال مذاکره برای خرید توییتر است و شرکت تسلا در این زمینه نقشی ندارد.

منابع آگاه گفتند توییتر تاکنون نتوانسته در مذاکره خود با ماسک شرطی را بگنجاند که به توییتر اجازه می‌دهد حتی پس از امضای قرارداد فروش، دیگر پیشنهادهای خرید توییتر را بررسی کند.

با این حال، به گفته این منابع، توییتر توافق کرده با پرداخت خسارت به ماسک، یک پیشنهاد دیگر احتمالی را بپذیرد.

توییتر و ماسک هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند، اما سهام توییتر پس از انتشار احتمال فروش این شبکه اجتماعی ۴.۵ درصد در بازار سهام نیویورک افزایش یافت و به ۵۱.۱۵ دلار برای هر سهم رسید.

ماسک پیشتر اعلام کرده که توییتر برای رشد و تبدیل شدن به یک پلت‌فرم واقعی در زمینه آزادی بیان باید خصوصی شود.

انتشار خبر توافق توییتر، چهار روز پس از رونمایی ماسک از یک بسته مالی برای حمایت از خرید این شبکه اجتماعی صورت می‌گیرد.

رویترز روز یکشنبه گزارش داده بود که این امر موجب شد هیات مدیره توییتر پیشنهاد ماسک را جدی‌تر بگیرد و بسیاری از سهامداران از شرکت بخواهند که فرصت معامله را از بین نبرد.

این میلیاردر آمریکایی متولد آمریکای جنوبی که اکنون بیش از 9 درصد سهام توییتر را در اختیار دارد، در روز چهاردهم ماه آوریل اعلام کرد قصد دارد خرید توییتر را دارد.

در صورت خرید شرکت توییتر از سوی ماسک، همه سهام آن از بازار بورس نیویورک خارج خواهد شد.

مرور مطبوعات
چشم‌انداز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید