عکاظ: حزب‌الله لبنان از خامنه‌ای درخواست ۲۵ میلیون دلار اضافه کرده است

۱۴۰۱/۲/۳

روزنامه عکاظ چاپ عربستان سعودی به نقل از منابع آگاه فاش کرد که با نزدیک شدن به انتخابات پارلمانی در لبنان، رهبران حزب‌الله از دفتر علی خامنه‌ای خواستار مبلغ مالی هنگفتی برای فعالیت‌های انتخاباتی شده‌اند.

به گفته این منابع، حزب‌الله لبنان از مقامات جمهوری اسلامی درخواست کرده‌اند تلاش خود را به کار گیرند تا علاوه بر بودجه سالانه، دست‌کم ۲۵ میلیون دلار دیگر به این گروه برسانند.

این مبلغ با هدف تقویت جایگاه حزب‌الله در پارلمان آینده لبنان، به تامین مالی شخصیت‌ها، گروه‌های هم‌پیمان حزب‌الله و نیز دستگاه‌های امنیتی و رسانه‌ها اختصاص خواهد یافت.

بنابر این گزارش، رهبران حزب‌الله در گفت‌وگو با مقام‌های بیت خامنه‌ای با اشاره به اینکه متوجه شرایط دشوار اقتصادی در ایران در دوره پیش از توافق هسته‌ای و همچنین آزاد نشدن اموال بلوکه شده ایران در بانک‌های خارجی هستند، در عین حال بر اهمیت تقویت جایگاه سیاسی حزب‌الله در لبنان تاکید کرده‌اند.

مقام‌های حزب‌الله در این گفت‌وگو تاکید کرده‌اند اختصاص این مبلغ، و حتی بیشتر از آن، به طور غیرمستقیم به تقویت موقعیت جمهوری اسلامی در مقابل سایر بازیگران عرصه سیاسی لبنان کمک خواهد کرد.

رسانه‌های لبنانی گزارش روزنامه عکاظ را به سفر اخیر حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، به بیروت مرتبط دانسته‌اند.

بر اساس گزارش‌ها و تحلیل‌های درج شده در رسانه‌های لبنانی، امیرعبداللهیان در این سفر به دنبال آن بود که پس از پیروزی حزب‌الله در انتخابات پارلمانی، زمینه جدیدی را برای نقش آتی تهران در عرصه لبنان فراهم سازد.

به باور برخی تحلیلگران، مهم‌ترین مساله برای جمهوری اسلامی و حزب‌الله مرحله بعد از انتخابات پارلمانی است، چرا که تا چند ماه دیگر، انتخابات ریاست جمهوری در این کشور برگزار خواهد شد.

تازه‌ترین خبرها

تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی
تاریخ شفاهی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید