سخنگوی کاخ سفید: طبقه‌بندی روسیه به عنوان دولت حامی تروریسم یکی از گزینه‌ها است

۱۴۰۱/۱/۳۰

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در نشست خبری روز دوشنبه گفت که مقام‌های وزارت خارجه این کشور در حال بررسی همه ابزارهای در اختیار خود، از جمله طبقه‌بندی روسیه به عنوان «دولت حامی تروریسم» هستند تا مسکو را در قبال جنگ اوکراین پاسخگو کنند.

سخنگوی کاخ سفید همچنین تاکید کرد که تصمیم‌گیری در مورد «طبقه‌بندی روسیه به عنوان دولت حامی تروریسم» ممکن است هفته‌ها طول بکشد.

ساکی در ادامه گفت: تاکنون آمریکا از عنوان «دولت حامی تروریسم» برای جمهوری اسلامی ایران، کوبا، سوریه و کره‌شمالی استفاده کرده و در صورتی که تصمیم بگیرد از آن برای روسیه استفاده کند، نام روسیه نیز در کنار این چهار کشور قرار می‌گیرد.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه افزود: برای کشورهایی که به عنوان حامی تروریسم تعیین شده‌اند چهار دسته اصلی از تحریم‌ها از سوی مقامات تعیین‌ می‌شود، که شامل محدودیت‌ در اختصاص کمک‌های خارجی ایالات متحده، ممنوعیت صادرات و فروش تجهیزات دفاعی، کنترل‌های خاص بر صادرات اقلام با کاربرد دوگانه و محدودیت‌های مالی است.

جن ساکی درباره تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه روسیه گفت: کاری که تا به امروز انجام داده‌ایم، اعمال تحریم‌های مالی قابل توجه، کنترل‌های صادراتی و محدود کردن کمک‌های مالی به روسیه بوده است.

سخنگوی کاخ سفید در پایان گفت که درباره تحقق قرار دادن روسیه در فهرست گروه‌های تروریستی هیچ پیش‌بینی ندارم زیرا این یک فرآیند است که باید از طریق وزارت خارجه آمریکا مورد بررسی قرار گیرد.

مستند - راز موفقیت الکس فرگوسن
اخبار
چهره‌ها - سوئیس

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید