اسرائیل در پاسخ به پرتاب موشک از غزه، یک مرکز تسلیحاتی حماس را هدف قرار داد

۱۴۰۱/۱/۲۹

ارتش اسرائیل بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که در پاسخ به پرتاب یک موشک از غزه به سمت اسرائیل، یک سایت تولید تسلیحات حماس را در غزه هدف قرار داده است.

این اقدام ارتش اسرائیل پس از آن انجام شد که دوشنبه شب یک موشک از غزه به سمت اسرائیل پرتاب شد هر چند مقام‌های اسرائیلی گفتند که این موشک را با استفاده از سامانه گنبد آهنین رهگیری و منهدم کرده‌اند.

رسانه‌های وابسته به حماس نیز حمله تلافی‌جویانه اسرائیل را تایید کردند و گزارش دادند که ارتش اسرائیل اهدافی را در غزه بمباران کرده است.

در همین حال العربیه گزارش داد که در جریان حمله جنگنده‌های اسرائیل به اهدافی در غزه، یک موشک ضد هوایی استرلا-۲ از غزه به سمت یکی از جنگنده‌های اسرائیلی شلیک شده است.

دوشنبه شب و ساعتی پیش از حمله اسرائیل به غزه، ارتش کشور در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که «آژیرهای خطر در منطقه نزدیک نوار غزه به صدا درآمده است. یک موشک از نوار غزه به سمت خاک اسرائیل شلیک شد و توسط سیستم دفاعی گنبد آهنین رهگیری شد.»

هنوز هیچ گروه فلسطینی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما این حمله در شرایطی روی داده که تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطینیان در پی موج جدید حملات تروریستی در اسرائیل افزایش یافته است.

بیش از صد و پنجاه فلسطینی در درگیری با نیروهای اسرائیلی در روز جمعه در اورشلیم زخمی شدند.

روز یکشنبه نیز درگیری‌های جدیدی روی داد و جوانان فلسطینی به اتوبوس‌های حامل غیرنظامیان اسرائیلی سنگ پرتاب کردند.

سال گذشته، درگیری‌های اورشلیم باعث شد که گروه شبه‌نظامی حماس موشک‌هایی را به سمت اسرائیل پرتاب کند که اسرائیل در واکنش به این حملات، بمباران غزه را آغاز کرد. جنگ سال گذشته میان حماس و اسرائیل یازده روز به طول کشید.

وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد تعدادی از مقام‌های ارشد این کشور در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته با مقام‌های اسرائیل، فلسطینی و کشورهای عربی تماس‌ تلفنی برقرار کردند تا مطمئن شوند تنش‌ها در اورشلیم افزایش نمی‌یابد.

همچنین خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد شورای امنیت سازمان ملل متحد صبح سه‌شنبه درباره تشدید تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطینیان در اورشلیم پشت درهای بسته تشکیل جلسه می‌دهد.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
جهان‌نما
تیتر اول

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید