تیراندازی در یک مهمانی در ایالت پنسیلوانیا دست‌کم دو کشته و سیزده مصدوم برجای گذاشت

۱۴۰۱/۱/۲۸

تیراندازی در یک مهمانی خانگی در پیتسبرگ ایالت پنسیلوانیای آمریکا که نزدیک به دویست مهمان در آن حضور داشتند منجر به کشته شدن دو نفر و مصدوم شدن سیزده نفر دیگر شد.

این تیراندازی که حدود دوازده‌ونیم بامداد یکشنبه در محله آله‌گنی‌شرقی در شهر پیتسبرگ اتفاق افتاد منجر به کشته شدن دو نوجوان و زخمی شدن هشت نفر با گلوله شد و پنج نفر دیگر نیز هنگام فرار یا در اثر سقوط از پنجره زخمی شدند.

اسکات شوبرت، رییس پلیس پیتسبرگ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «شواهد حاکی از وجود تیراندازان متعدد در این مهمانی است و بازرسان بر این باورند که درگیری افراد در مهمانی ممکن است منجر به تیراندازی شده باشد.»

این تیراندازی‌ در جریان یک جشن بزرگ با حضور حدود ۲۰۰ نفر مهمان اغلب نوجوان و در یک خانه اجاره‌ای رخ داد.

منابع محلی گزارش دادند که حدود ۹۰ گلوله در این خانه شلیک شد و اغلب مهمانان این جشن نیز افراد زیر سن قانونی بودند.

این در حالی است که روز شنبه نیز در کارولینای جنوبی بر اثر تیراندازی در یک مرکز خرید در حومه شهر کلمبیا ۱۴ نفر زخمی شده بودند.

به گفته پلیس کارولینای جنوبی، یک مرد ۲۲ ساله در رابطه با تیراندازی در این مرکز خرید دستگیر شده است.

مقام‌های پلیس همچنین گفتند که این مرد ۲۲ ساله یکی از سه مظنونی است که پس از وقوع تیراندازی بازداشت شدند که از این میان او که به حمله سلاح نیز متهم است همچنان در بازداشت پلیس قرار دارد.

هفته گذشته نیز در در یکی از واگن‌های متروی منطقه بروکلین نیویورک، یک مرد در حالی که ماسک ضد گاز بر صورت داشت پس از پرتاب و انفجار بمب دودزا، با یک اسلحه نیمه اتوماتیک گلاک اقدام به تیراندازی کرد که در اثر آن دست‌کم ۲۳ نفر مجروح شدند.

عامل تیراندازی در متروی نیویورک یک روز بعد دستگیر شد و مقام‌های پلیس و دادستانی نیویورک گفتند که این فرد به نام فرانک جیمز پیشتر در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهایی مملو ناسزاگویی منتشر کرده و با انتقاد از آنچه «جنایت علیه سیاهپوستان» خوانده، گفته بود که تغییر اوضاع به اقدامی جدی نیاز است.

دادستان ناحیه شرق نیویورک در بیانیه‌ای گفت که فرانک جیمز به اتهام حملات تروریستی و سایر حملات خشونت‌آمیز علیه سیستم ‌حمل و نقل عمومی دستگیر شده و در صورت اثبات اتهاماتش در دادگاه ممکن است به حبس ابد محکوم شود.

چهره‌ها - سوئیس
اخبار
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید