هشدار اسرائیل به شهروندانش درباره سفر به کشورهایی از جمله بحرین و امارات

۱۴۰۱/۱/۲۲

در آستانه تعطیلات عید فطیر در اسرائیل، شورای امنیت ملی کشور به شهروندان اسرائیل درباره سفر به شماری از کشورهای جهان هشدار داد.

بر اساس اعلامیه‌ای که روز یکشنبه ۲۱ فروردین از شورای امنیت ملی صادر شد، با توجه به حملات موشکی اخیر حوثی‌ها به امارات و نیز تهدیدهای شبه‌نظامیان شیعه عراقی تحت حمایت ایران، شهروندان اسرائیل باید از سفرهای غیرضروری به امارات متحده عربی خودداری کنند. هشداری مشابه نیز درباره سفر به بحرین صادر شده است.

همچنین از شهروندان اسرائیلی خواسته شده به دلیل خطر حملات تروریستی از سوی گروه‌های مختلف، از جمله سازمان‌های جهادی، از سفر غیرضروری به ترکیه خودداری کنند.

در بیانیه شورای امنیت ملی اسرائیل گفته شده که حکومت ایران و گروه‌های نیابتی آن در یک سال و نیم گذشته فعالیت‌های خود را در کشورهای دیگر افزایش داده‌اند. این بیانیه می‌گوید که مقام‌های ایرانی اخیرا تهدیدهای خود را برای حمله به اهداف اسرائیلی و یهودی در سراسر جهان افزایش داده‌اند.

این بیانیه می‌گوید در سال ۲۰۲۱ تلاش‌های ایران برای ترور شهروندان اسرائیلی در سه کشور ترکیه، قبرس و کلمبیا خنثی شده است.

بر اساس این بیانیه، شورای امنیت ملی اسرائیل برآورد می‌کند که در ماه‌های پیش رو به تلاش‌های خود برای حمله علیه شهروندان و اهداف اسرائیلی در سراسر جهان بیافزاید.

شورای امنیت ملی اسرائیل می‌گوید در کشورهای همسایه ایران و نیز کشورهایی که با اسرائیل رابطه رسمی ندارند یا در فهرست کشورهای دشمن اسرائیل هستند بیشترین احتمال برای چنین اقداماتی از سوی ایران وجود دارد.

به گفته شورای امنیت ملی اسرائیل، در ماه‌های اخیر تلاش‌های ماموران ایرانی برای ارتباط برقرار کردن با شهروندان اسرائیلی به منظور کشاندن آنها به کشورهای دیگر و آسیب رساندن به آنها افزایش یافته است.

این بیانیه همچنین به خطر حمله گروه‌های جهادی همچون داعش و القاعده به اسرائیلی‌ها و یهودیان در سراسر جهان، به ویژه خاورمیانه، بخش‌هایی از آفریقا و آسیا اشاره می‌کند.


نگاه روز
اخبار ۲۳
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید