سی‌بی‌اس نیوز: احتمالا دو متهمی که خود را مامور امنیتی آمریکا جا زدند با سپاه مرتبط هستند

۱۴۰۱/۱/۱۹

سی‌بی‌اس نیوز به نقل از منابع امنیتی آگاه گزارش داد بازرسان آمریکایی احتمال می‌دهند دو فردی که اخیرا به اتهام جا زدن خود به عنوان مامواران اطلاعاتی آمریکا و ارائه هدایای گران‌ به ماموران امنیتی این کشور دستگیر شده‌اند، به سرویس اطلاعاتی ایران و سپاه پاسداران مرتبط باشند.

طبق اعلام دادستان‌های آمریکا، این دو نفر که آرین طاهرزاده و حیدر علی نام دارند، متهم هستند که خود را به عنوان ماموران فدرال جا زده و به تعدادی از ماموران سرویس امنیتی ایالات‌متحده، از جمله محافظ جیل بایدن، بانوی اول کاخ سفید، آپارتمان‌های لوکس رایگان و اقلام ارزشمند دیگری هدیه‌ داده‌اند.

ماموران اف‌بی‌ای چهارشنبه با یورش به آپارتمان این دو نفر در واشینگتن دی‌سی آنها را دستگیر کردند و این دو در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برند.

دادستان‌های آمریکا پنج‌شنبه اعلام کردند که حیدر علی به شاهدان گفته که با سرویس اطلاعاتی پاکستان مرتبط است، اما این ادعای او هنوز تایید نشده است.

دادستان‌ها همچنین گفتند در گذرنامه حیدر علی دو ویزای ایران نیز وجود دارد که نشان می‌دهد او احتمالا به ایران نیز سفر کرده است.

به گفته دادستان‌ها، این دو نفر ادعا کرده بودند که از ماموران وزارت امنیت داخلی آمریکا هستند و در حال تحقیق درباره حمله ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره هستند.

طاهرزاده متهم است که علاوه بر آپارتمان‌های لوکس و پنت‌هاوس، به ماموران سرویس امنیتی آمریکا هدیه‌هایی از جمله آیفون، سیستم‌های نظارتی، تلویزیون، ژنراتور و ابزارهای پلیسی ارائه کرده است.

طاهرزاده در یکی از موارد متهم است که به مامور امنیتی محافظ جیل بایدن پیشنهاد داده که برای او یک تنفگ دو هزار دلاری بخرد.

تازه‌ترین خبرها

بررسی بازارها
خلاصه خبرها
چشم‌انداز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید