عامل حمله شامگاه پنجشنبه تل‌آویو با شلیک ماموران اسرائیل کشته شد

۱۴۰۱/۱/۱۹

ساعاتی پس از تیراندازی در یکی از مناطق شلوغ تل‌آویو، مقام‌های اسرائیلی اعلام کردند عامل این حمله که به محله‌ای دیگری گریخته بود با شلیک ماموران از پای درآمد؛ همچنین گزارش شده هزاران نیروی اسرائیلی همزمان با برگزاری اولین نماز جمعه ماه رمضان در بیت‌المقدس در آماده‌باش قرار دارند.

تیراندازی شامگاه پنجشنبه در خیابان دزنگوف، یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های تل‌آویو و منطقه‌ای مملو از رستوران‌ و بار، صورت گرفت و دو کشته و ۱۵ مجروح برجای گذاشت.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، فرد مظنون به تیراندازی یک فلسطینی ۲۹ ساله به نام رعد حازم از اهالی جنین در کرانه باختری بود.

بنابر این گزارش، او ساعاتی پس از گریختن از صحنه تیراندازی، در محله عرب‌نشین یافا در تل‌آویو به ضرب گلوله ماموران کشته شد.

گروه حماس با استقبال از حمله شامگاه پنجشنبه در تل‌آویو، آن را «پاسخ طبیعی و مشروع» خواند.

حمله قبلی در خیابان دزنگوف تل‌آویو سال ۲۰۱۶ رخ داده بود که در آن حمله نیز دو نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شده بودند.

حمله شامگاه پنجشنبه در تل‌آویو جدیدترین مورد از موج حملات مرگباری است که از ماه گذشته تاکنون در بئر شبه، حادرا و بنی‌ براک رخ داده و ۱۱ اسرائیلی در این حملات کشته شده‌اند.

در همین حال روز جمعه قرار است اولین نماز جمعه ماه رمضان در بیت‌المقدس برگزار شود و انتظار می‌رود بیش از صد هزار فلسطینی در آن شرکت کنند.

هزاران تن از نیروهای امنیتی اسرائیل برای جلوگیری از درگیری و تظاهرات در اورشلیم حضور دارند.

به نوشته جروزالم پست، در واکنش به افزایش «حملات تروریستی» اخیر، نیروهای امنیتی و ارتش اسرائیل در کرانه باختری به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. همچنین حدود هزار سرباز از نیروهای ویژه برای کمک به پلیس اسرائیل به شهرهای بزرگ اعزام شده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید