حمله با چاقو به سه طلبه در صحن حرم مشهد؛ دستکم یک طلبه کشته شد

۱۴۰۱/۱/۱۶

«آستان قدس رضوی» از وقوع یک حمله با چاقو به سه طلبه در صحن حرم امام رضا خبر داد. بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، دستکم یکی از این طلبه‌ها کشته‌ شده‌ است.

آستان قدس رضوی روز سه‌شنبه ۱۵ فروردین نوشت فرد ضارب دستگیر شده و «موضوع تا حصول نتیجه و شناسایی دیگر عوامل پیگیری می‌شود».

خبرگزاری دولتی ایرنا نیز در این زمینه گزارش داد این سه طلبه «از طلاب جهادی» بودند و «امروز در راه جلسه گروه‌های جهادی حاشیه شهر مشهد» بودند.

در حالی که برخی از منابع خبری از کشته شدن دو نفر از این طلبه‌ها در این حمله خبر داده‌ بودند، ایرنا نوشت یکی از این طلبه‌ها به نام محمد اصلانی کشته شده است.

بر اساس این گزارش، طلبه دیگر به نام محسن پاکدامن پس از جراحی در بخش مراقب‌های ویژه بستری شده و طلبه سوم با نام محمدصادق دارایی همچنان در اتاق عمل است.

استاندار خراسان رضوی هم اعلام کرد دو نفر دیگر از طلبه‌ها به بیمارستان منتقل شده‌اند که وضعیت یک نفر از آنها وخیم گزارش شده و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

همچنین دادستان مشهد درباره این حمله گفت پنج نفر در رابطه با آن دستگیر شدند که یک نفر ضارب و ۴ نفر مظنون به همکاری با او بوده‌اند.

استاندار خراسان رضوی هم اعلام کرد ضارب هم اکنون «در اختیار عوامل اطلاعاتی و امنیتی است».

هنوز گزارشی از انگیزه ضارب منتشر نشده است.

این حمله در حالی است که دو روز پیش، دو طلبه اهل سنت در محله چای بوئین‌شهر گنبدکاووس در استان گلستان کشته شدند و محمود علیفر، فرمانده انتظامی این شهرستان کشته شدن این دو طلبه با سلاح گرم را تایید کرد.

سایت ترکمن‌نیوز نیز نام این دو نفر را گل‌محمد آخوند پژمان و عبدالرحمن آخوند خوجه ذکر کرد.

خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داد که این دو روحانی در حوزه علمیه این منطقه کشته شدند.

پربیننده‌ترین‌ها

سرانجام، قانون
اخبار
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید