رییس ستاد کل ارتش اسرائیل: روند آمادگی برای اقدام در ایران با سرعت ادامه دارد

۱۴۰۱/۱/۱۶

آویو کوخاوی، رییس ستاد کل ارتش اسرائیل، درباره وظایف و ماموریت‌های ارتش این کشور در نقاط دور و نزدیک اسرائیل اعلام کرد: «روند آمادگی برای اقدام در ایران هم‌اکنون با سرعت فراوان ادامه دارد.»

کوخاوی در مراسم معرفی فرمانده جدید نیروی هوایی اسرائیل گفت: «نیروی هوایی اسرائیل در سال‌های اخیر بهبود یافته، اما ما همچنان باید خود را با آینده وفق دهیم.»

او درباره حملات تروریستی علیه اسرائیل افزود: «دست‌کم ده حمله در دو هفته گذشته با کمک اطلاعات و عملیات خنثی شد. ما بر خنثی کردن حملات بیشتر متمرکزیم. این وظیفه اصلی ارتش اسرائیل در حال حاضر است.»

کوخاوی با اشاره به «جنگ میان جنگ‌ها»، عملیات منتسب به اسرائیل در سوریه و دیگر مناطق خاورمیانه، گفت: «ما توانایی حملات هوایی خود به دشمن را افزایش داده‌ایم و همچنان به افزایش آن ادامه خواهیم داد. در جریان «جنگ بین جنگ‌ها» نیز همچنان نیروی هوایی نقش مرکزی خواهد داشت.»

او تاکید کرد: «این رشته حملات در جلوگیری از استقرار نظامی ایران در سوریه و تهدید کردن اسرائیل و شهروندان آن نقش مهمی داشته‌اند.»

تومر بار فرمانده جدید نیروی هوایی اسرائیل، نیز گفت: «نیروی هوایی برای عملیات در دور و نزدیک حاضر و آماده خواهد بود.»

همچنین رام بن باراک، رییس کمیته دفاعی و سیاست خارجی کنست درباره احتمال خارج کردن نام سپاه پاسداران از فهرست گروه های تروریستی آمریکا همزمان با توافق احیای برجام گفت: «امیدوارم که توانسته باشیم بر آمریکایی‌ها تاثیر بگذاریم، اما در نهایت این توافق بین آمریکایی‌ها و ایرانی‌هاست و اسرائیل عضوش نیست.»

او ادامه داد: «هرچند که آمریکایی‌ها در برخی موارد به ما هم فکر می‌کنند و امیدوارم که توانسته باشیم آنها را متقاعد کنیم، اما مطمئن نیستم.»

بر اساس گزارش‌ها درخواست جمهوری اسلامی برای خروج نام سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی، اکنون مهم‌ترین مانع برای رسیدن به توافق احیای برجام است.

همچنین در پی حملات اخیر منتسب به داعش در اسرائیل، رییس ستاد کل ارتش این کشور به نیروهای نظامی فرمان داد که آمادگی خود را در مرز این کشور با مصر به منظور احتمال مقابله با داعش در صحرای سینا افزایش دهند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، این کشور این احتمال را بررسی می‌کند که شاید داعش در صحرای سینا بخواهد عملیاتی علیه اسرائیل انجام دهد.

خلاصه خبرها
مرور مطبوعات
چشم‌انداز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید