آتش‌سوزی گسترده در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر: دست‌کم دو نفر دچار سوختگی شدند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۱

در پی شنیده شدن صدای انفجار در مناطقی از ماهشهر، سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر، آتش‌سوزی در این منطقه را تایید کرد و گفت که در این حریق دست‌کم دو نفر دچار سوختگی شدند و آتش‌سوزی بعد از یک ساعت تحت کنترل قرار گرفته است.

خبر این آتش‌سوزی پس از آن اعلام شد که اواخر پنج‌شنبه شب صدای انفجار شدیدی در ماهشهر شنیده شد و در پی آن دود ناشی از آتش‌سوزی به هوا بلند شد و خودروهای آتش‌نشانی و اورژانس به منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر اعزام شدند.

تاکنون جزییات کامل این آتش‌سوزی، ابعاد و میزان خسارات و دلیل وقوع آتش‌سوزی در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر اعلام نشده است اما روابط عمومی و سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر وقوع آتش‌سوزی در این منطقه ویژه را تایید کرد.

سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت که محل وقوع آتش‌سوزی تاسیسات شرکت پترو پالایش کاوشگران در سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بوده است.

در اطلاعیه روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اعلام شد که شامگاه پنج‌شنبه و اوایل بامداد جمعه تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر دچار آتش‌سوزی سطح یک شد که نیروهای عملیات فرماندهی حادثه سازمان منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر برای مهار آن وارد عمل شدند.

محسن ادیبی، سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه پتروشیمی، گفت که آتش‌سوزی در شرکت کاوشگران ماهشهر دو مصدوم داشته است.

او اضافه کرد: مصدومان از نیروهای واحد بهره‌برداری شرکت کاوشگران ماهشهر هستند که دچار سوختگی شده‌اند و یکی از این مصدومان به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان حاجیه نرگس ماهشهر منتقل شد.

ادیبی افزود: در کمتر از یک ساعت با محوریت فرماندهی حادثه سازمان ویژه پتروشیمی ماهشهر و با تلاش تیم آتش‌نشانی و اطفا حریق، آتش‌سوزی تاسیسات شرکت کاوشگران ماهشهر مهار شد.

سخنگوی شرایط اضطراری منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر تاکید کرد که در عملیات مهار این آتش‌سوزی، تیم‌های امدادی سایر شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پتروشیمی نیز مشارکت کردند.

به گفته ادیبی، شرکت پترو پالایش کاوشگران ماهشهر در زمینه‌ بازیافت پی‌ای‌جی و تبدیل آن به محصول منواتیلن گلایکول در صنایع پایین‌دستی الفین فعالیت دارد.

ادیبی دلیل وقوع انفجار و آتش‌سوزی در این تاسیسات پتروشیمی را اعلام نکرد و گفت که علت بروز این حادثه توسط کارشناسان سازمان منطقه ویژه اقتصادی در دست بررسی است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اسفند ماه گذشته گفت که تولید محصولات پتروشیمی در این منطقه به ۱۹ میلیون تن در سال می‌رسد و ۲۶ میلیون تن از ۹۰ میلیون تن ظرفیت کنونی صنعت پتروشیمی ایران، متعلق به شرکت‌های منطقه پتروشیمی ماهشهر است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
جهان‌نما
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید