همزمان با برگزاری نشست وزیران خارجه شش کشور: دو پلیس اسرائیلی در حمله مسلحانه کشته شدند

۱۴۰۱/۱/۸

همزمان با نشست مشترک وزیران خارجه آمریکا، اسرائیل، امارات متحده عربی، بحرین، مراکش و مصر، مقام‌های اسرائیلی از کشته شدن دو پلیس و زخمی شدن دست‌کم ۱۲ نفر در شهر خادرا بر اثر یک «حمله تروریستی» خبر دادند.

به گفته مقام‌های اسرائیل، دو مهاجم مسلح که از شهروندان عرب اسرائیل بودند شامگاه یکشنبه در خیابان‌های اصلی شهر خادرا در ۵۰ کیلومتری شمال تل‌آویو، به سوی عابران و افسران پلیس در یک ایستگاه اتوبوس تیراندازی کردند.

پلیس اسرائیل اعلام کرد که دو فرد مسلح مهاجم در جریان این حمله به ضرب گلوله نیروهای پلیس کشته شدند.

تایمز اسرائیل گزارش داد که‌ مقامات امنیتی اسرائیل معتقدند مهاجمان به گروه داعش وابسته بودند. ساعتی بعد از این حمله نیز داعش با انتشار بیانیه‌ای، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

این حمله پنج روز پس از آن رخ داد که یک مهاجم عرب در شهر جنوبی بئرشبع اسرائیل با چاقو به چند نفر از عابران حمله کرد که دست‌کم چهار نفر در این حمله کشته شدند.

حمله روز یکشنبه در خادرا در حالی انجام شد که وزیران خارجه اسرائیل، امارات متحده عربی، بحرین، مصر و مراکش در نگب واقع جنوب اسرائیل برای نشستی مشترک با حضور وزیر خارجه آمریکا حضور دارند.

وزارت خارجه اسرائیل در حساب توییتری خود اعلام کرد که یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، وزیران خارجه شرکت‌کننده در نشست نگب را از جزییات این «حمله تروریستی» مطلع کرده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، ضمن محکوم کردن این «حمله تروریستی»، در توییتی نوشت: «این خشونت‌ها و قتل‌های بی‌معنا جایی در جامعه ندارند. ما در کنار شرکای اسرائیلی خود قرار داریم و به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گوییم.»

اخبار
چشم‌انداز
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید