اورژانس کشور: در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری ۲ هزار نفر مصدوم شدند و ۱۷ نفر جان باختند

۱۴۰۰/۱۲/۲۵

مراسم چهارشنبه‌سوری در سراسر ایران در حالی برگزار شد که اورژانس کشور تعداد کل مصدومان مرتبط با این مراسم از ابتدای اسفند تا پایان سه‌شنبه شب را دو هزار نفر و تعداد جان باختگان را هفده نفر اعلام کرد.همزمان فرمانده انتظامی تهران نیز از بازداشت ۵۲ نفر در جریان این مراسم خبر داد.

میلیون‌ها تن از مردم سه‌شنبه شب، بیست و چهارم اسفند ماه، مراسم چهارشنبه‌سوری را در سراسر ایران برگزار کردند. مناطق مختلف تهران نیز شاهد برگزاری چهارشنبه‌سوری بود که در برخی مناطق با رقص و‌ پایکوبی در خیابان‌ها نیز همراه شد.

در همین حال جعفر میعادفر، رییس سازمان اورژانس کشور گفت که از اول تا پایان سه‌شنبه ۲۴ اسفند تعداد کل مصدومین حوادث مرتبط با انفجار مواد محترقه و مراسم چهارشنبه‌سوری دو هزار و ۳۸ نفر بوده است که از این تعداد ۱۷ نفر جان خود را از دست دادند.

رییس سازمان اورژانس کشور افزود که از میان مصدومان تعدادی در محل و یک هزار و ۶۸۷ نفر نیز در بیمارستان‌ها درمان و ترخیص شده‌اند و ۲۹۳ نفر بستری شده‌اند که ۲۵ نفرشان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

میعادفر افزود که از میان مصدومان این حوادث در فاصله اول تا ۲۴ اسفند ماه، ۱۱ نفر دچار قطع عضو شده‌اند، ۶۶۵ نفر با آسیب‌های چشمی مواجه شده‌اند و دلیل مصدومیت ۶۹۲ نفر نیز سوختگی بوده است.

به گفته رییس سازمان اورژانس کشور، بیشترین افراد آسیب‌دیدگی در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان‌های تهران با ۵۰۵ نفر، آذربایجان غربی با ۲۱۰ نفر و آذربایجان شرقی با ۱۸۵ نفر است.

از سوی دیگر حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران، گفت که در جریان برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری دست‌کم ۵۲ نفر در تهران دستگیر شدند.

رحیمی افزود که پلیس از مدت‌ها قبل اقدامات پیشگیرانه خود برای چهارشنبه‌سوری را در دستور کار قرار داده بود و در روز سه‌شنبه نیز ماموران در تمام میدان‌ها و خیابان‌های اصلی و مناطق مختلف تهران مستقر بودند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران گفت که چهارشنبه‌سوری امسال با آرامش بیشتری برگزار شد اما در جنوب غرب و جنوب تهران شاهد ناآرامی هنجارشکنان و انفجار مواد محترقه بودیم که بلافاصله ماموران وارد میدان شدند و تعدادی از افراد را دستگیر کردند.

اخبار
جهان‌نما
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید