اوکراین الزام ویزا برای داوطلبان خارجی دفاع از این کشور را لغو کرد

۱۴۰۰/۱۲/۱۰

دولت اوکراین الزام داشتن ویزا برای داوطلبان خارجی دفاع از این کشور در مقابل حملات نیروهای روسیه را لغو کرد

ولودیمیر زلنسکی،رییس‌جمهور اوکراین، روز دوشنبه با امضای فرمانی، الزام داشتن ویزا را برای داوطلبان خارجی که قصد پیوستن به لژیون بین‌المللی دفاع از اوکراین را دارند، لغو کرد

مقام‌های دولت اوکراین گفتند که این فرمان زلنسکی بلافاصله اجرایی شده است و شامل شهروندان روسیه نمی‌شود.

تا قبل از فرمان روز دوشنبه رییس‌جمهور اوکراین، شهروندان آمریکا و اتحادیه اروپا برای ماندن بیشتر از ۹۰ روز در اوکراین، نیاز به ویزای توریستی داشتند.

ولودیمیر زلنسکی پیش از این در بیانیه‌ای که در وب‌سایت ریاست‌جمهوری اوکراین منتشر شد از همه افراد خواسته است که از اروپا یا سراسر جهان برای دفاع از اوکراین در برابر حمله روسیه به این کشور بیایند و شانه‌به‌شانه سربازان اوکراینی با نیروهای روسیه که آنها را «جنایتکاران جنگی» خواند، بجنگد.

داوطلبان پیوستن به لژیون بین‌المللی دفاع از اوکراین باید با پر کردن فرم، تجربیات نظامی‌ خود را با ذکر جزییات درج کنند و لباس حفاظتی‌ خود را نیز به هنگام ورود به اوکراین همراه داشته باشند.

وزارت بهداشت اوکراین نیز روز یکشنبه در فراخوانی از پزشکان، پرستاران و کادر درمان داوطلب از سراسر جهان خواست برای کمک به نجات مجروحان حملات روسیه و پیوستن به شبکه بهداشت و درمان اوکراین به نمایندگی‌های دیپلماتیک این کشور مراجعه کنند.

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
سرانجام، قانون

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید