به سپاه پاسداران دو هزار میلیارد تومان نفت خام داده می‌شود تا مصلاها را تکمیل کند

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۱

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، خبر داد که با تصویب این کمیسیون، قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران در ازای تهاتر نفت خام اقدام به تکمیل مصلاهای نیمه‌کاره در تهران و دیگر شهرها خواهد کرد.

به گفته زارع، کمیسیون تلفیق در نشست روز چهارشنبه خود مبلغ یک‌ هزار میلیارد تومان برای تکمیل مصلاهای سراسر کشور و یک‌ هزار میلیارد تومان برای تکمیل مصلای تهران از محل بند «ی» تبصره یک لایحه بودجه به قرارگاه خاتم الانبیا اختصاص داد و هزینه‌کرد این اقدام «در قبال نفت خام به نرخ رسمی صادرات نفت در مکان‌های مورد نظر قرارگاه تحویل می‌شود».

دولت ابراهیم رئیسی پیش از این اجرای برخی دیگر از طرح ها را در ازای نفت خام به سپاه پاسداران واگذار کرده است؛ از جمله جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، هشتم بهمن گفته بود که قرار است سپاه پاسداران در ازای تهاتر سه میلیارد دلار نفت، طرح خودکفایی برنج را اجرا کند. سپاه پاسداران این موضوع را تکذیب اما در عین حال اعلام کرد که طرح‌های زیرساختی در حوزه کشاورزی اجرا خواهد کرد.

مقام‌های جمهوری اسلامی پس از مشکلات رخ داده در فروش نفت به دلیل تحریم‌ها، موضوع تهاتر نفت خام را مطرح کرده‌اندو شمار زیادی از کارشناسان و اقتصاددانان درباره افزایش فساد و تکرار پدیده‌هایی مانند بابک زنجانی در صورت تهاتر نفت خام هشدار داده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها