بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی کشور: وزارت بهداشت وضعیت اردکان را قرمز اعلام کرد

۱۴۰۰/۱۱/۶

وزارت بهداشت از بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی کشور پس از ۴۷ روز خبر داد و دبیر پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کووید۱۹ نیز گفت کشور در شاخه بالا رونده موج اومیکرون قرار گرفته و مرگ‌های سه رقمی دور از انتظار نیست.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در جدید‌ترین نقشه کرونایی ایران، پس از ۴۷ روز رنگ قرمز به نقشه کرونایی کشور بازگشت و شهرستان اردکان در استان یزد نخستین شهری است که پس از انتشار سویه اومیکرون در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت.

در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی کشور که اپلیکیشن ماسک اعلام کرد از روز چهارشنبه ششم بهمن ماه، وضعیت هشت شهرستان نیز نارنجی اعلام شد که شامل کاشان در استان اصفهان، فردوس در استان خراسان جنوبی، تربت حیدریه در استان خراسان رضوی، بستک در استان هرمزگان، و ابرکوه، خاتم، مهریز و میبد در استان یزد است.

وزارت بهداشت در نقشه جدید کرونایی کشور همچنین وضعیت ۱۱۴ شهرستان را زرد اعلام کرد و در حال حاضر ۳۲۵ شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

در همین حال مسعود یونسیان، دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کووید۱۹ نسبت به روند افزایشی ابتلا به کرونا در کشور هشدار داد و گفت که در شاخه بالارونده موج اومیکرون قرار داریم و بروز مجدد مرگ‌های سه رقمی کرونایی دور از انتظار نیست.

یونسیان افزود که در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد موارد کرونایی درحال گردش در ایران از سویه اومیکرون بوده و می‌توان گفت که سویه اومیکرون در کشور غالب شده است.

دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کووید۱۹ خاطرنشان کرد که از نیمه دی ماه، روزانه موارد جدید کرونا حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به روز قبل افزایش یافته است.

یونسیان با انتقاد از بازگشایی‌های صد درصدی، افزود: قطعا اثرات نامطلوب این بازگشایی‌ها تا دو هفته دیگر مشخص می‌شود و همیشه زمانی به محدود کردن بازگشایی‌ها فکر می‌کنیم که در اوج قله قرار می‌گیریم و آن زمان خیلی دیر است، هر تصمیمی قرار است بگیریم وقت آن امروز و اکنون است.

پربیننده‌ترین‌ها

امروز
نگاه روز
هت‌تریک با مزدک میرزایی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید