وزیر بهداشت: به مراکز درمانی برای مقابله با پیک سویه اومیکرون آماده‌باش دادیم

۱۴۰۰/۱۱/۱

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، گفت که با افزایش ابتلا به سویه اومیکرون، مراجعات سرپایی بیماران کرونا در دو هفته اخیر چهار برابر شده است و به دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز درمانی سراسر کشور برای مقابله با پیک جدید کرونا آماده‌باش داده‌ایم.

وزیر بهداشت افزود که با تست‌های تشخیصی انجام شده تاکنون بیش از دو هزار بیمار مبتلا به اومیکرون در کشور شناسایی شده اما از همه بیماران، تست نمی‌گیریم بلکه به صورت اتفاقی این تست‌ها انجام می‌شود و میزان آلودگی در سطح جامعه، بیشتر از این موارد است.

عین‌اللهی نسبت به غالب شدن سویه اومیکرون ویروس کرونا در ایران هشدار داد و اضافه کرد که تعداد مراجعات سرپایی در دو هفته اخیر چهار برابر شده است و وقتی مراجعات سرپایی افزایش می‌یابد ممکن است موارد بستری و بیماران بدحال نیز افزایش یابد.

وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد که توصیه ما به مردم این است که دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند و افزود که تاکنون حدود ۱۳ میلیون نفر، دوز سوم را تزریق کرده‌اند.

درباره اقدامات دیگر در مقابله با افزایش مبتلایان به سویه اومیکرون نیز عین‌اللهی گفت که وزارت بهداشت پیشنهادات خود را مطرح می‌کند و ستاد ملی مقابله با کرونا با توجه به شرایط کشور در مورد اعمال محدودیت‌ها تصمیم‌گیری می‌کند.

از سوی دیگر، محمد پهلوان مسئول اطلاع‌رسانی کمیته کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز خبر داد که روند مراجعه بیماران کرونا به مراکز سرپایی افزایش محسوسی داشته و بستری بیماران کرونا در مشهد و دیگر مناطق خراسان رضوی نیز بیشتر شده است.

در همین حال، علیرضا ناجی، رییس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی با اشاره به افزایش شیوع امیکرون در کشور، گفت که از اسفند ماه خیز ششم کرونا آغاز می‌شود و میزان مرگ و میر افزایش یابد.

علیرضا ناجی افزود که براساس اطلاعات علمی می‌توان به برقراری محدودیت‌ها فکر کرد و نباید صبر کنیم بحران به وقوع پیوندد و بعد بخواهیم جلوی آن را بگیریم.

پنجره
فردا
امروز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید