شعار معلم به پا خیز، برای رفع تبعیض در چهارمین تجمع سراسری معلمان

۱۴۰۰/۱۰/۲۳

برای چهارمین بار طی دو ماه گذشته، معلمان در شهرهای مختلف ایران با درخواست اجرای کامل رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق و همچنین آزادی معلمان زندانی تجمع سراسری برگزار کردند. ماموران امنیتی در شیراز شماری از معترضان را بازداشت کردند.

«معلم به پا خیز، برای رفع تبعیض»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «قلم بر تفنگ غالب است» و «اجرای همترازی، بدون حقه‌بازی» از جمله شعارها و نوشته‌های در دست معترضان بود.

تجمع معلمان و فرهنگیان در تهران در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، و در شهرهای دیگر در مقابل ادارات آموزش و پرورش برگزار شد.

تجمع روز پنجشنبه چهارمین تجمع سراسری معلمان در دو ماه گذشته بود. پیش از این معلمان در روزهای ۲ دی، ۱۱ آذر، و ۲۲ آذر تجمع سراسری برگزار کرده و در روزهای ۲۰ و ۲۱ آذر نیز دست به تحصن زده بودند.

در همین حال شورای شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان اعلام کرد که بی‌توجهی به مطالبات معلمان باعث گسترده‌تر شدن اعتراضات معلمان و دانش‌آموزان خواهد شد.

پس از تجمعات معلمان در ماه‌های گذشته صدها نفر از آنان به نهادهای امنیتی احضار و تهدید شده‌اند.

پیش از این «آموزش بین‌الملل و سازمان‌های عضو آن» در بیانیه‌ای خواستار آزادی معلمان زندانی شده و از دولت ایران خواسته بود به معلمان اجازه دهد بدون ترس از خشونت، از حق خود برای درخواست دستمزد عادلانه استفاده کنند.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
امروز
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید