افزایش پنج برابری بیماران کرونا در شرق اهواز، روند صعودی ابتلا به اومیکرون در قم

۱۴۰۰/۱۰/۲۲

مقام‌های شبکه بهداشت در اهواز و قم روند صعودی ابتلا به سویه اومیکرون و افزایش چند برابری بیماران مبتلا به کرونا در این دو شهر خبر دادند.

امرالله مردانی، رییس مرکز بهداشت شرق اهواز، با اشاره به اینکه سرایت‌پذیری سویه اومیکرون ویروس کرونا بالاست و در مدت کوتاهی تعداد بیماران دو تا سه برابر می‌شود، گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در شرق اهواز نسبت به هفته گذشته پنج برابر شده است.

در همین حال رضا نفر، کارشناس مسئول بیماری‌های واگیردار استان قم، نیز خبر داد که هفته گذشته ابتلا به سویه اومیکرون در قم ابتدا کم بود، سپس به صورت پلکانی افزایش یافت و حالا سیر صعودی به خود گرفته است.

مسئول بیماری‌های واگیردار در قم افزود که ۳۰ درصد مردم استان قم هنوز دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند و میزان تزریق دوز سوم واکسن کرونا در این استان حدود ۱۰ درصد بوده که بسیار پایین بوده و که خطر ابتلا به اومیکرون را در قم بیشتر کرده است.

از سوی دیگر مهرداد بابایی سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز نیز با اشاره به مراجعه روزانه حدود ۷۰۰ بیمار سرپایی کرونا به مراکز درمانی این استان، خاطرنشان کرد که روند نزولی ابتلا به کرونا در البرز متوقف شده است.

در همین حال بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، از مردم خواست دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند و افزود دیگر نمی‌خواهیم شاهد موجی از ابتلا، بستری و مرگ و میر در کشور باشیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد که تاکنون حدود ۹۰ درصد از جمعیت هدف، دوز اول واکسن و حدود ۸۰ درصد از جمعیت هدف دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند اما گفت که مجموع کسانی که دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند بالغ بر ۱۱ میلیون نفر است.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد که برای مقابله با سویه اومیکرون ویروس کرونا تنها چیزی که در کنار تشدید رعایت پروتکل‌ها می‌تواند مهم باشد، تزریق دوز سوم واکسن کرونا خواهد بود.

خلاصه خبرها
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید