دفاع یامین‌پور از حضور بلاگرهای زن در وزارت ورزش: از آخوند تا شل‌حجاب را دعوت کرده‌ام

۱۴۰۰/۱۰/۲۲

در پی واکنش‌ها به انتشار تصاویر حضور برخی چهره‌های زن اینستاگرام در وزارت ورزش و جوانان، وحید یامین‌پور معاون این وزارتخانه اعلام کرد در مدت مسئولیتش «از آخوند تا شل‌حجاب» را دعوت کرده است.

یامین‌پور روز چهارشنبه ۲۲ دی در توییتی حضور این زنان را به «مجمع خیرین ازدواج» مرتبط دانست و نوشت: «اگر مجمع خیرین ازدواج تونسته آدم‌های متفاوتی رو که هیچ وقت صدای ما بهشون نمیرسه جمع کنه و درباره ازدواج باهاشون حرف بزنه، دمشون گرم.»

او اضافه کرد شخص خودش در این جلسه حضور نداشته، اما نوشت: «اعتراف می‌کنم در همین مدت از آخوند تا شل‌حجاب و از قهرمان المپیک تا کارتن‌خواب رو دعوت و باهاشون گفتگو کردم.»

همزمان روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان نیز با انتشار بیانیه‌ای درباره اعلام کرد که این جلسه «جلسه مجمع ملی خیرین ازدواج» با تعدادی از بلاگرها بود که روز سه‌شنبه برگزار شد.

وزارت ورزش و جوانان هدف از برگزاری چنین جلسه‌ای را هماهنگی تبلیغات در فضای مجازی برای «ازدواج آسان» اعلام کرد.

در این بیانیه تاکید شده است «مجمع ملی خیرین ازدواج برای تبلیغ و ترویج ازدواج آسان جوانان و همچنین تهیه جهیزیه زوجین نیازمند، با بسیاری از اقشار و گروه‌ها ارتباط برقرار کرده» و این مجمع از سال‌ها قبل جلسات خود را در سالن‌های وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌کرده است.

روز سه‌شنبه ویدیویی از حضور تعدادی اینفلوئنسر زن جوان در ساختمان شماره ۲ وزارت ورزش و جوانان منتشر شد که واکنش‌هایی را در پی داشت.

یک کاربر توییتر نوشت: «خطاب به سیاستمداران و مسوولان ايرانی، به ویژه جناح انقلابی باید گفت: مشکل در خوردن رطب نیست. در اینه که رطب‌خورده نباید منع رطب کنه.»

یک کاربر دیگر نیز نوشت اگر چنین جلسه‌ای در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی برگزار می‌شد، «کفن‌پوش شده ساختمان را آتش می‌زدند اما خب...»

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر با محدودیت‌های گسترده در فضای مجازی، برخی از بلاگرها را بازداشت کرده است.

سال گذشته، بازداشت علیرضا جاپلقی، جوان ورزشکار ایرانی که تصاویر و ویدیوهایی از پارکور خود همراه با دوست‌دخترش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کرد، واکنش‌های بسیاری در پی داشت.

خلاصه خبرها
مستند - راز موفقیت الکس فرگوسن
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید