رویترز: در نخستین روز مذاکرات آمریکا و روسیه نشانه‌ای از کم شدن اختلافات مشاهده نشد

۱۴۰۰/۱۰/۲۱

در پایان مذاکرات روز دوشنبه آمریکا و روسیه در ژنو، رویترز گزارش داد که در نخستین روز مذاکرات آمریکا و روسیه نشانه‌ای از کم شدن اختلافات مشاهده نشده است.

به گزارش رویترز، در نخستین روز مذاکرات آمریکا و روسیه با وجود گفت‌وگوی هشت ساعته وندی شرمن و سرگئی ریابکوف، معاونان وزرای خارجه این دو کشور در ژنو بر سر بحران اوکراین، نشانه‌ای از کم شدن اختلافات آمریکا و روسیه در مورد اوکراین و دیگر مسائل مرتبط با امنیت اروپا مشاهده نشده است.

در جریان مذاکرات آمریکا و روسیه، واشینگتن خواستار خاتمه دادن مسکو به انباشت نیروی نظامی در نزدیکی مرز اوکراین شد و مسکو نیز درخواست‌هایی درباره عدم گسترش ناتو مطرح کرد که واشینگتن گفته نمی‌تواند آنها را بپذیرد.

پیش از این وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که واشینگتن امیدوار است بتواند در این مذاکرات از خطر حمله جدید روسیه به اوکراین جلوگیری کند.

این در حالی است که در پی پایان مذاکرات امنیتی روسیه و آمریکا، یک مقام مذاکره‌کننده روسیه گفته بود مسکو به واشینگتن اعلام کرده که تصمیمی برای حمله به اوکراین ندارد.

معاون وزیر خارجه روسیه نیز گفت‌وگوی امنیتی با آمریکا را حرفه‌ای توصیف کرد اما گفت به پیشرفت و مصالحه نیازمندیم.

وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که مذاکرات رک و صریحی با روسیه داشتیم و آماده‌ایم به زودی دوباره برای مذاکره مفصل‌تر درباره مسائل دوجانبه دیدار کنیم.

مذاکرات راهبردی بین آمریکا و روسیه روز دوشنبه در ژنو آغاز شد.

اخبار
اخبار
مردم معمولی - آفریقا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید